Jump to content

Drugi prekršaj (pomoć hitno)


devid

Preporučene objave

Pozdrav, novi sam pa oprostite ako sam šta krivo napravio, ali mi je hitno.

Naime ovako, prošle godine sam pao s motora 200m od kuće, digao me čovjek neki i otišao sam doma, te sam prespavao i otišao na hitnu. Svi su mi govorili da kažem da sam pao s bicikle ili u dvorištu, a ja budala oću ispast pošten i priznam sve kako je bilo. I naravno hitna mora zvati policiju i onda slijede prijave. Dobio sam bio svekupno 15 000kn i 12 mjeseci zabrane što mi se smanjilo nakon žalbe jer mi je bio prvi prekšaj na 2100kn +1230 troškovi postupka nekog ne znam točno kako se zvao i 3 mjeseca zabrane. U petak sam podigao iz pošte da mi u subotu kreće zabrana na tri mjeseca. Ja zbog posla morao sam voziti tu subotu u drugi grad i na kraju se popilo malo, te sam uhvaćen taman da parkiram te sam dobio obavezni prekšajni nalog 3000kn kazne i 3 mjeseca zabrane. Uzeli su mi dozvolu na 12h i kad je prošlo, normalno sam je podigao.

Par pitanja:

1. Kako njima u evidenciji nije bilo da imam zabranu?

2. Isplati li se ići žaliti pošto je drugi prekšaj u nadi da neće vidjeti da sam imao zabranu?

3. Koje su šanse da mi još naplate i vožnju pod zabranom, jer ako i to ne znam kako ću poplaćati sve to..

4. Ako se i idem žaliti i ako mi ne smanje ništa, koliko će me koštati na kraju sa svim troškovima, jer sada imam mogućnost da platim 2/3 u roku 8 dana, znači 2000kn+100k što su troškovi testiranja?

Vozačku mi mogu i produžiti zabranu jer sam student, i preko zime mi nije potrebna. Bavim se sportom, uzoran student, popijem jednom mjesečno i baš tada me uhvate, novac mi je problem jer si sam plaćam sve troškove studiranja i života.

Hvala unaprijed, i želio bih što manje komentara tipa"treba ti još i povećat kaznu jer pijan sjedaš za volan" . Znam da sam zeznuo stvar, dovoljno mi je teško i ovako, već 4 dana samo o otme razmišlajm ,tako da mi nije potrebno da mi još netko drugi nabija to na nos, jednostavno alkohol me promjeni, i ne razmišljam..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.poštar ti je donio obavijest o zabrani u petak?ako je nije im još dostavljena povratnica da si primio onavijest

2.žalit ćeš se sudu a sud ima uvid u prvu presudu

3.50:50

4.ako žalba ne prođe,2/3+alkotest+sudski troškovi 100-200 kn+ možda i 100 kn za izdavanje OPN-a (zavisi od suca).može ti se smanjit samo na osnovi malih prihoda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postar je donio ali nisam bio doma. Pa sam ja otisao podici nisam znao da je zabrani rijec. Oduzio bi jos tjedan dana onda da sam znao.

Ako platim odmah tih 2000kn, postoji li onda mogucnost da me skuze za zabranu, ili sanse manje jer se ne zalim pa valjda nece gledati prosli prekrsaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoguće je znati, i u jednom i u drugom slučaju možda skuže, a možda ne. Nikako ti se to ne može predvidjeti, ali s obzirom da si recidivist, i prigovorom si vjerojatno nećeš smanjiti više od tih 2/3. Ako platiš ovo, zabrana je isto pravomoćna, ali počinje vrijediti tek kad istekne ona stara (tj. ova trenutna).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Nemoguće je znati, i u jednom i u drugom slučaju možda skuže, a možda ne. Nikako ti se to ne može predvidjeti, ali s obzirom da si recidivist, i prigovorom si vjerojatno nećeš smanjiti više od tih 2/3. Ako platiš ovo, zabrana je isto pravomoćna, ali počinje vrijediti tek kad istekne ona stara (tj. ova trenutna).

I da mi smanje na 2000kn, ako platim odmah šta nemam i na to 2/3 pa opet ispadne jeftinije nego sada?

Ovu zabranu koju sam dobio sada, dobio sam je nakon više od 4 mjeseca nakon što sam platio kaznu, jel moguće da ova krene odmah nakon što ova završi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija