Jump to content

Alimentacija


Slovenka 1

Preporučene objave

Dobro veće...kao svi imam i ja pitanje. Moj bivši muž je Hrvat, ja slovenka, djete ima i vaše državljanstvo. Radi daljine (500km), kčerka je kod tate 2 mjeseca godišnje, skroz ljetne i zimske praznice. Muž placuje za nju 1200 kuna mjesecno i ovo ljeto se domislio, da sad on ne treba to plačati, jer je mala kod njega. Ali ja skroz ljeto isto imam uplatnice za nju, kao stvari za novu skolsku godinu, mobitel... Ne da mi se na sud al nekako mu trebam objasnit. Ili mozda ja sad trebam placat alimentaciju? Tu nema viđanja svaki drugi vikend i ne treba plačati nista više kad su u pitanju ekskurzije. Kčerka ima 17 godina. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, ako imate presudu hrvatskog suda u kojoj stoji da je otac dužan svakomjesečno doprinositi za uzdržavanje, onda je on dužan izvršavati presudu onako kako piše. Ako bi on za period dok dijete živi s njim htio da Vi njemu plaćate alimentaciju, onda je dužan ishoditi takvu odluku suda, no po mojim saznanjima, nema sudske prakse u tom smjeru, pa se uopće ne zna kako bi sudovi reagirali u povodu takvog zahtjeva. To je, čini se, samo samovolja Vašeg bivšeg supruga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

... To je, čini se, samo samovolja Vašeg bivšeg supruga...

Upravo tako, sudsku odluku o uzdržavanju otac djeteta mora poštivati bez obzira da li se dijete nalazilo kod njega ili kod Vas sve dok je ona pravovaljana i izvršna, tj. dok je sud, koji ju je i donio, ne preinači, bez obzira koliko ona bila "pravedna i pravična", a da i pokrene postupak promjene postojeće sudske odluke temeljem navedenog, mislim da mu, sukladno sudskoj praksi, ista bila odbijena i potvrđena postojeća...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, Marijana2013 je napisao:

Vecer.

Zanima me dal se alimentacija moze uplacivati na zasticeni racun?

Jel koliko sam upoznata na taj racun moze uplacivati samo poslodavac.

Poštovana, uzdržavanje za dijete ili alimentacija, je izuzeta od ovrhe sukladno Ovršnom zakonu, dakle, samim tim uzdržavanje i ide na zaštićeni račun (tzv. račun 35), naravno, ako ste u FINI prijavili da se radi o naknadi za uzdržavanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija