Jump to content

Javni Put - Privatni Put


neaktivni

Preporučene objave

Imam problem još od 2007. god. Gdje mi je od mojeg zemljišta koje graniči s gradskim zemljištem, u punoj dužini određeno kako će biti ulica, te bez te ulice ja ne mogu imati zemljišta ( placeve ) koje bi mogao koristiti. Radi se o preko 700m2 koje je prema GUP-u određeno kao ulica koja povezuje dvije ulice. Sada svaki puta kada se obratim gradskim ocima vezano uz naknadu i obeštećenje, uvijek je isti odgovor kako trenutno sada grad nema novaca, te ako želim da mi se napravi cesta i sva pripadajuća infrastruktura, da sam dužan predati zemljište gradu bez naknade, te kada grad bude htio i kada mu bude u interesu da će onda oni napraviti svu potrebnu infrastrukturu. Takav je odgovor od 2007.

Da li ima netko tko mi može malo pojasniti što bi ja u tom slučaju mogao drugo napraviti, odnosno kako da me grad obešteti?

Prema zadnjem Zakonu o prostornom uređenju, članak 170. - 175., kako mogu protumačiti imao bih pravo na obeštećenje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno su vam rekli -takav je zakon.

Vama,,jedino preostaje...da čekate..i..čekate...i..kad se svi vlasnici - vaši susjedi - odreknu dijela zemljišta u korist grada bez naknade - vi to nemojte uraditi - nitko vas ne može za to - Razvlastiti.

Kad ..vas budu tražili da prodate taj dio..onda im zaračunajte - sve moguče.što ste izgubili - čekajuči.

druge varijante nema - osim -da se vi svi vlasnici udružite i sami sve izgradite- ali.dabi se priključili na 

- infra strukturu -opet se morate odreči tog dijela u korist - Grada.

Malo -nelogično - na - prvu..ali.kad se uđe u problematiku..to je jedino riješenje..da grad..u buduče..kad god treba nešto uraditi - bude ucjenjen od pojedinca - jer - zemlja je njegova i -koči radove.

Ovako - ako gočete - cestu i svu infrastrukturu - svi se odriču u korist grada - i grad onda može raditi - ne ometano.

problem je tamo..gdje trenutno nema puno zahtjeva za priključke -pa grad ide logikom - proriteta.

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija