Jump to content

Pojedinačni ispravni postupak


77punta

Preporučene objave

Molim savjet. Imam sljedeću situaciju.  Na vlasničkom listu za kuću upisano je pet suvlasnika ( moji rođaci i ja). Stvarni vlasnik sam ja . Rođaci to priznaju . Je li ispravno da oni napišu  ovjerene izjave s tabularnom ispravom i da ja njihove izjave priložim prijedlogu za uknjižbu  vlasništva  nekretnine cijele na mene.  Nemam iskustva s ovakvim postupcima.

Da li naši zemljišnoknjižni uredi zaprimaju i rješavaju ovakve slučajeve.   Molim također da me uputite na referentni zakon i sudsku praksu. Ovo bih željela ovako riješiti  pretpostavljajući da je brže od tuženja  ostalih suvlasnika ( u mojoj općini tužbe se jako sporo rješavaju). Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, 77punta je napisao:

Je li ispravno da oni napišu  ovjerene izjave s tabularnom ispravom i da ja njihove izjave priložim prijedlogu za uknjižbu  vlasništva  nekretnine cijele na mene.

Osnov prenosa prava vlasništva nemože biti sama tabularna isprava,što će reći da je nužno sklapanje pravnog posla(ugovor),a što za sobom povlači poreznu obvezu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija