Jump to content

Otkaz ugovora na određeno


Crocky

Preporučene objave

Poštovanje,

Naime, imam ugovor na određeno do 30.09.2018. Nazvao sam admin firme i govore mi da ne mogu dati otkaz nego moram potpisati sporazumni otkaz ( naravno da je to njima u korist ), ili cekati kraj ugovora? 

U slucaju potpisivanja sporazumnog piše da mi.nisu dužni ništa. I sada da ja potpišem hocu li dobiti placu za 8 mjesec?

Mislim si kakve su to nebuloze? 

Prijedlog, savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, Crocky je napisao:

 

U slucaju potpisivanja sporazumnog piše da mi.nisu dužni ništa

                           Koliko sam ja upoznat sa takvim stvarima, sporazumni otkaz je samo pravdanje po kojem poslodavac na tvoje radno mjesto moze zaposliti drugu osobu, odmah. Izvanredni otkaz se daje u slučaju gruboe i teške povrede, nesavjesnim radom radnika/djelatnika prema poslodavcu ili firmi .

Nadalje, ako si prijavljen ( provjeri u mirovinskom ) bez obzira na otkaz plaća mora BITI isplaćena u cijelosti za minuli rad. Mogućnost neisplate plaće za minuli rad je kazneno djelo,.  Neznam o kojoj se djelatnosti radi , ali čak iako su načinjeni određeni propusti od strane djelatnika ( gubitak u poslovanju) se mora pokrenuti u sudskom postupku, a svakako se plaća MORA isplatiti ( pretezno idu isplate do 20-tog u tekućem mjesecu),  .....  Malo mi nije to jasno da navode kako ti se neduguje ništa.  pa bih te zamolio da malo pojasniš o čemu se radi.

Svakako, po ovome što si napisao je za inspektorat rada. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Hvala na odgovoru. Da bar imam primjerak tog sporazumnog. Ali sam ga pročitao i točki 4 stoji između ostalog da poslodavac ni radnik nisu dužni nikome ništa ako se ne varam pa se bojim ako to potpišem da neću dobiti plaču za 8 mjesec.

Naime, radi se o jednoj agenciji za privremeno zapošljavanje. Svaka 3 mjeseca mi produžuju ugovor i tako već godinu ipo.

Na koji način da dam otkaz bez da potpišem sporazumni? Kazem, napišem i predam nadređenom? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega, molit ću Vas da ne objavljujete osobne podatke, jer je isto protivno pravilima Foruma. Sve se dade objasniti i bez eksplicitnog imenovanja involviranih subjekata.

Što se otkaza tiče, ako se radi o ugovoru na određeno, isti se može otkazati redovno samo ukoliko je ta mogućnost njime izričito predviđena, pa pogledajte ugovor i što on kaže o tome. Za izvanredni otkaz Vam je korisnik B.S. pojasnio.

Glede plaće, tu se ne trebate bojati, sav rad koji ste odradili mora biti plaćen, jedino Vi možete disponirati time tako što se toga odreknete, pa zatražite da se sporan članak sporazuma u tom dijelu ispravi odnosno dopuni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, G-man je napisao:

            

Glede plaće, tu se ne trebate bojati, sav rad koji ste odradili mora biti plaćen, jedino Vi možete disponirati time tako što se toga odreknete, pa zatražite da se sporan članak sporazuma u tom dijelu ispravi odnosno dopuni.

prije 1 sat, G-man je napisao:

.

                Glede plaće, tu se ne trebate bojati, sav rad koji ste odradili mora biti plaćen, jedino Vi možete disponirati time tako što se toga odreknete, pa zatražite da se sporan članak sporazuma u tom dijelu ispravi odnosno dopuni.

 

prije 1 sat, G-man je napisao:

nesto me je zeznuo lptp..

Bez obzira o kojoj se firmi radi, bilo to j.d.o.o , obrt, d.o.o, od onoga trenutka kada ste potpisali ugovor o zaposlenju ( po pravilu bi zakljucno sa tim danom trebao teći i vaš radni odnos), vama kao radniku/djelatniku idu radnička prava. Zaposlenje ako traje npr 1 dan , Vama se MORA isplatiti . Ako sam dobro shvatio , u ugovoru izmedju Vas i poslodavca je klauzula u kojoj nitko nikome neduguje ništa.... Zakonski , takav ugovor je ništavan, i zakonski neprihvatljiv... laički rečeno da netko tu mućka mulj.. Savijet ti je sljedeći:

1. Odi u mirovinsko i traži izlistanje o zaposlenju ( dobiješ ga besplatno).. 

2. Ako nije vidljivo stanje po izlistu plaćanja poslodavca zakonskih doprinosa( mirovinsko, zdravstveno, staž) produžiš do Inspektorata rada i podneseš prijavu.            

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija