Jump to content

Kazneno djelo iz prometa i pristupanje vojsci


Mario977

Preporučene objave

Pozdrav,

Ovako,trebao bi ici na sluzenje vojnog roka za mjesec dana i nakon toga sam se nadao ostanku u vojsci.

Medutim prije par dana sam skrivio prometnu nesrecu. Zaspao sam za volanom i pri brzini od 50  km/h udario od stjenu i prevrnio se na krov. Dva putnika imaju teze tjelesne ozljede,iako nisu nista prestrasno ozljedeni tako je u bolnici okarakterizirano. Napuhao sam 0,34 promila.

I sada mene zanima hocu li moci pristupiti vojsci ako ce se protiv mene voditi kazneni postupak.

Znam da se radi krade,tuce i takvih stvari ne moze pristupiti,ali ne znam da li se ovo razlikuje od toga,jer je pocinjeno slucajno tj. nenamjerno.

Unaprijed hvala na odgovoru.

uređeno: od Mario977
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Mario977 je napisao:

nakon toga sam se nadao ostanku u vojsci....... sada mene zanima hocu li moci pristupiti vojsci .... Znam da se radi krade,tuce i takvih stvari ne moze pristupiti,

kakva je to vojska kad se više ne smiješ ni potući :)

prije 4 sati , Mario977 je napisao:

I sada mene zanima hocu li moci pristupiti vojsci ako ce se protiv mene voditi kazneni postupak.

mislim da ti je to velika otegotna okolnost za prijem.....inaće je teško upasti i dok imaš bilo šta to je problem..........

inaće oko ovih zavrzlama oko kaznenih......kad bi htio biti političar...gradonačelnik ,zastupnik onda kaznene ili neke kaznene prijave nisu uopće bitne....ali su jako bitne kad želiš biti vojnik...čistačica....portir..itd.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Ako se postupak završi prije nego odslužiš moći ćeš dat zamolbu ili ćeš pričekat dok ne dobiješ pravomoćnu presudu pa onda zamolba.

To je to.

A moja sugestija je da se, budući će optuženje ići na nehaj, dogovorite sa DORH-om oko kaznenog naloga sa uvjetnom osudom, kojem nalogu onda nećete prigovoriti i sve bude riješeno ekspresno i u najbržem mogućem roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , G-man je napisao:

dogovorite sa DORH-om oko kaznenog naloga sa uvjetnom osudom,................. i sve bude riješeno ekspresno i u najbržem mogućem roku.

znači "caka" je da je za zaposljenje otegotna okolnost vođenje kaznenog postupka ,ali nije osuda.....

da li postoji neko normalno ,razumno objašnjenje zašto je to tako zakonski riješeno.....

odnosno,jasno je da traže potvrdu da se ne vodi postupak,pa samim time da je okončan ,više se ne vodi.....ali koja je poanta traženja vođenje postupka,a ne osude .......

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , G-man je napisao:

To je to.

A moja sugestija je da se, budući će optuženje ići na nehaj, dogovorite sa DORH-om oko kaznenog naloga sa uvjetnom osudom, kojem nalogu onda nećete prigovoriti i sve bude riješeno ekspresno i u najbržem mogućem roku.

Hvala.

Vi znaci smatrate da nakon toga nebi trebalo biti problema pri ulasku u djelatnu sluzbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , drot13 je napisao:

Formalna prepreka je i postupak koji traje, ali i ako budeš osuđen.

U pravu si za način počinjenja kazneno djelo, ali oni to nemaju razgraničeno, nego navode da su zapreka sva kaznena djela iz te glave. Pogledaj čl. 35. Zakona.

Sad, kakva im je praksa, to ne znam...

Po kojem od tih kaznenih djela bi trebao biti osuden,nigdje se ne spominje promet u tome clanku?

Oprostite ako ispadam blesav,ali eto.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tumačenje čl. 35: Zapreka vam je vođenje kaznenog postupka po službenoj dužnosti, što vaše djelo jest, progoni se po službenoj dužnosti; dakle, vama je u interesu da se postupak okonča što prije, a do takvog cilja dolazite na način da postupite kako je rekao G-mam. Priznanje, kajanje, nalog, uvjetna i ćao. 

Zapreka za prijam je pravomoćna osuda za određena kaznena djela. Kazneno djelo koje ste vi počinili nije navedeno u čl 35 kao zapreka. Jedina zapreka je vođenje kaznenog postupka, što vas po meni ne treba brinuti, jer će on sigurno biti okončan do natječaja za djelatnu službu, jer vi još niste odradili ni vojni rok koji je temeljni uvjet, a put do djelatne službe je nešto dulji..tako da, samo polako, riješite ovo sa dorhom i pametno do natječaja. Hrvatski vojnik ne smije voziti pod bilo kakvim utjecajem alkohola. Makar mizernim. Moje mišljenje..i nema spavanja, to ćete u penziji, ali ne u vožnji..sretno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, atomic95 je napisao:

Tumačenje čl. 35: Zapreka vam je vođenje kaznenog postupka po službenoj dužnosti, što vaše djelo jest, progoni se po službenoj dužnosti; dakle, vama je u interesu da se postupak okonča što prije, a do takvog cilja dolazite na način da postupite kako je rekao G-mam. Priznanje, kajanje, nalog, uvjetna i ćao. 

Zapreka za prijam je pravomoćna osuda za određena kaznena djela. Kazneno djelo koje ste vi počinili nije navedeno u čl 35 kao zapreka. Jedina zapreka je vođenje kaznenog postupka, što vas po meni ne treba brinuti, jer će on sigurno biti okončan do natječaja za djelatnu službu, jer vi još niste odradili ni vojni rok koji je temeljni uvjet, a put do djelatne službe je nešto dulji..tako da, samo polako, riješite ovo sa dorhom i pametno do natječaja. Hrvatski vojnik ne smije voziti pod bilo kakvim utjecajem alkohola. Makar mizernim. Moje mišljenje..i nema spavanja, to ćete u penziji, ali ne u vožnji..sretno !

Hvala vam,puno ste mi pomogli!

A eto ne znam sto da vam kazem,nikad nisam imao nikakvu nesrecu i uvijek sam pazio i drzao se pravila. Ali dogodi se taj trenutak nepaznje i nerazmisljanja i zlo se brzo dogodi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, atomic95 je napisao:

Kazneno djelo koje ste vi počinili nije navedeno u čl 35 kao zapreka.

 

prije 1 sat, atomic95 je napisao:

Jedina zapreka je vođenje kaznenog postupka,

znači , zapreka je vođenje kaznenog postupka za djelo koje ako bude osuđen više nije zapreka za vojnu službu......

 

prije 3 sati , Mario977 je napisao:

Oprostite ako ispadam blesav,ali eto

i onda se ti još izvinjavaš što bi mogao ispasti blesav :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Haha, da, zvuci veoma blesavo, ali ipak mozda nije nelogicno skroz. Kada bismo zanemarili vodenje kaznenog postupka u trenutku prijima u djelatnu vojnu sluzbu i dogodi se osuda na zatvorsku kaznu, sto onda? Iako se zatvor moze dobiti i za kazneno djelo po prijedlogu, zapreka ne bi bilo vodenje postupka, a djelo iako spada pod ova "zabranjena" ne bi se uracunalo jer..eventualno nema pravomocne presude? Djeluje blesavo. Skroz.

uređeno: od atomic95
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Mister-X je napisao:

znači "caka" je da je za zaposljenje otegotna okolnost vođenje kaznenog postupka ,ali nije osuda.....

da li postoji neko normalno ,razumno objašnjenje zašto je to tako zakonski riješeno.....

Naš zakonodavac ne prestaje fascinirati sa svojim rješenjima ponekad, tako to treba gledati. Šta da vam drugo kažem? :-D

prije 19 sati , Mario977 je napisao:

Vi znaci smatrate da nakon toga nebi trebalo biti problema pri ulasku u djelatnu sluzbu?

Nek pravomoćno završi ovaj postupak (dao sam vam sugestiju kako će to biti najbrže) i ne bude bilo frke.

prije 6 sati , atomic95 je napisao:

Haha, da, zvuci veoma blesavo, ali ipak mozda nije nelogicno skroz. Kada bismo zanemarili vodenje kaznenog postupka u trenutku prijima u djelatnu vojnu sluzbu i dogodi se osuda na zatvorsku kaznu, sto onda? Iako se zatvor moze dobiti i za kazneno djelo po prijedlogu, zapreka ne bi bilo vodenje postupka, a djelo iako spada pod ova "zabranjena" ne bi se uracunalo jer..eventualno nema pravomocne presude? Djeluje blesavo. Skroz.

Zakonsko rješenje je nelogično, no prirodna je posljedica nevođenja računa o učinku izmjene pojedinih zakona na sve druge, kojih se to tiče. Tako to ide kada svako ministarstvo funkcionira kao otok, a nema koordinacije ili pak je nekome ispod časti da pita, kaj god!

Osobno bih isključio sve nehajne delikte, jer nisu nikakav indikator "pokvarenosti" ili isključujuće mane konkretnog pojedinca (nehaj nam se svakome "smiješi"), ali i tu se onda može staviti argument da nije svaki nehaj isti (s čime se načelno mogu složiti), al opet ako uđemo u takvu vrstu razmišljanja, onda bolje staviti sve, pa si na miru. Ovako ispada nespretno i nelogično, a obrazloženje je slijeganje ramenima i "osnovat ćemo komisiju da to provjeri".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, G-man je napisao:

Naš zakonodavac ne prestaje fascinirati sa svojim rješenjima ponekad, tako to treba gledati. Šta da vam drugo kažem?

pretpostavio sam da bi oni koji "smišljaju" zakone ipak trebali biti sposobniji od mene laika,pa shodno tome sam pitao jel možda postoji neki razlog koji ja ne vidim....

u ovoj temi postoje dvije stvari......jedna je da li trebaju svi kazneni postupci ili osude biti ograničavajući faktor za sva radna mjesta (državne službe...) i je li bitnije vođenje postupka ili osuda.........

donekle bi bilo razumljivo ako je otegotna okolnost i vođenje postupka i osuda.......ovaj sistem da je u nekim slučajevima vođenje postupka zapreka,a osuda nije, to ne da se kosi sa pravom/pravdom već sa razumskim razmišljanjem.......

logičnije bi bilo da se gleda prije osuda nego vođenje postupka,jer čovjek može izgubiti posao,a da ne bude uopče ni osuđen na kraju....

da li je sistem društva predvidio odštetu u slučaju štete pogrešno optužene osobe (oslobođen) ?....govorimo i o frazi "nitko nije kriv dok ne bude osuđen".....a u praksi se pokazuje da je ponekad gore biti optužen ,nego osuđen.......

u ovakvoj tematici puno je toga ne dorečeno i konfuzno da je skoro nevjerojatno da ne postoje razumna logična pravna i makismalno ostvariva pravedna rješenja....ne znam da li su takva rješenja standard i u europskim državama ili je to naša specifičnost.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma da!Ukoliko moraš donijeti dokument koji kaže da nisi kažnjavan onda će ti to gotovo sigurno biti zapreka za zapošljavanje u vojsci.Inače kako je netko gore već napisao još nisi odradio niti dragovoljni vojni rok tako da je još dug put za zapošljavanje u vojsci.Ne bih htio omalovažavati tvoj naum ali zanima me zašto baš vojska?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , matekekez12@gmail.com je napisao:

Ma da!Ukoliko moraš donijeti dokument koji kaže da nisi kažnjavan onda će ti to gotovo sigurno biti zapreka za zapošljavanje u vojsci.Inače kako je netko gore već napisao još nisi odradio niti dragovoljni vojni rok tako da je još dug put za zapošljavanje u vojsci.Ne bih htio omalovažavati tvoj naum ali zanima me zašto baš vojska?

 

Mozda ce vam zvucati glupo,ali od malena me to zanima,sportas sam i cijeli zivot sam aktivan i u planinarenju,hrvanju,...

Dosta clanova uze i sire obitelj mi je sto aktivno,a sto prije bila u vojsci i policiji, i jednostavno me to zanima i privlaci.

Nedavno sam zavrsio i fakultet pa sam se nadao i casnickom cinu jednog dana.

Ali eto,trenutak nepaznje i dogodi se nesto sto te koci i usporava bezveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

 

vi sa ovim djelom nećete imati problema kod vojske, ukoliko ne budete osuđeni na zatvor, što nećete, jer smrtne posljedice nema, a vi do sada niste kažnjavani, te će se to riješiti putem kaznenog naloga kako vam je rečeno. Vama je u interesu da se što prije sve to okonča, a to postižete na način da sve priznate i da ne radite priču od svega. I ne treba donijeti potvrdu o nekažnjavanju već potvrdu da se ne vodi kazneni postupak za KD koja se progone po službenoj dužnosti, što se neće voditi kada se postupak okonča, iako će bit kažnjen, potvrda ostaje čista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Mister-X je napisao:

pretpostavio sam da bi oni koji "smišljaju" zakone ipak trebali biti sposobniji od mene laika...

Vidim da ste idealist, kao i ja. :-D

prije 19 sati , Mister-X je napisao:

logičnije bi bilo da se gleda prije osuda nego vođenje postupka,jer čovjek može izgubiti posao,a da ne bude uopče ni osuđen na kraju....

Slažem se, a sve to i bez da ulazimo u presumpciju nevinosti.

prije 19 sati , Mister-X je napisao:

....ne znam da li su takva rješenja standard i u europskim državama ili je to naša specifičnost.......

U našem okruženju (čitajte bivša Juga), koliko je meni poznato - identična su (slobodno me demantira netko sa suprotnim saznanjima), a kako je to uređeno u državama "zapadne demokracije", ne bih znao.

prije 1 sat, Mario977 je napisao:

Bit ce malo teze nego sto bi bilo da se to nije dogodilo,ali bit ce valjda i ovako dobro,iz svoje koze se ne moze van.

Upravo tako, ne se previše sekirati, bitno je da nije bilo prestrašnih posljedica, a ovo se da "sanirati" relativno brzo kroz opisani način.

Što se prometa tiče (govorim o nehaju), on nam se svima "smiješi", niste vi izuzetak. Sve bu OK.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

Evo mene opet.

Imam jos jedno pitanje.

Jedan od mojih suputnika trazi od osiguranja odstetu,na sto normalno ima pravo preko moje police.

Moje pitanje je,posto sam imao 0,33 promila,tj. 0,23 s tolerancijom,da li postoji mogucnost da osiguranje trazi od mene da im vratim novce koje oni njemu isplati jer sam imao alkohola ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija