Jump to content

Raskid ugovora zbog promjene dobavljaca


anchicka

Preporučene objave

Imam struju kod HT-a i dobila sam obavjest iz HT-a da su me prebacili na novog dobavljaca, ovog. http://www.i-energija.com/
 
 

Vise o tome mozete procitati ovdje.
https://www.bug.hr/biznis/hrvatski-telekom-se-povlaci-s-trzista-elektricne-energije-4525
 

 
To su me obavjestili par mjeseci nakon sto sam sklopila ugovor s HT-om na 2 godine.
 
Obavjestili su me da ne mogu raskinuti ugovor jer nema razloga. Mislim, mogu, ali moram platiti naknadu.
 
Ne zelim biti na tom novom dobavljacu struje. Zelim raskinuti ugovor bez naknade. Trebala bi imati pravo na to.
 
Mogu li to nekako ostvariti?
 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što piše u Vašem ugovoru i općim uvjetima koje ste potpisali, glede mogućnosti raskida ugovora? To je ključna stvar.

Zašto ne želite biti kod tog novog dobavljača? U svakom slučaju ćete koristiti električnu energiju, pa koliko ja znam, nije Vam potreban raskid ugovora, već samo prijelaz kod drugog distributera, tako je moje kućanstvo napravilo, i uvjet duljine trajanja ugovora nije uopće postojao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji su pravno valjani razlozi koje trebam navesti zasto ne zelim biti kod novog dobavljaca? Ne zelim jer ih nisam osobno odabrala, nego me je HT svojevoljno prebacio na njih. Zar je bitno zasto mi se ne sviđaju? Dodatno, radi se o nekretnini na kojoj bi iskljucila struju.

 

U ugovoru mi pise da ugovor prestaje vaziti od trenutka kada ODS provede postupak odjave kupca i/ili prebaci kupca na drugog opskrbljivaca. Kupac ima pravo na jednostrani raskid ugovora radi promjene opskrbljivaca, sukladno vazecim propisima i opcim uvjetima opskrbljivaca.

 

Međutim, u obavijesti koja mi se stigla poštom, HT kaze da buduci da uvjeti koristenja uslugama koje ste ugovorili ostaju nepromjenjeni, bez obzira na izdvajanje i prodaju poslovanja elektricne energije HT-a, nema razloga ra raskid ugovora. U slucaju da se odlucite na raskid prije isteka, imate obvezu placanja nakade za prijevremeni raskid ugovora.

 

Imam li onda pravo na raskid bez naknade ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija