Jump to content

Skrbništvo Savijet


mahuna

Preporučene objave

Lijep pozdrav.
trebao bih savijet ili pomoć.

Situacija je ovakva... žena je bila na putu i napravila preljub.. vratila se i ja sam saznao.. te sada zena zeli rastavu i skrbništvo nad djetetom..

dali mi postoje šanse da uspijem dobiti borbu za skrbništvo uz ove cinjenice..
 - zena nema vlastita primanja

 - dijete bi zivjelo s njom i njenom majkom u trosnoj kući prepunoj vlage (dijete ima dermatitis)

 - ženina majka ima gomile kredita i hipoteku na toj trošnoj kući

- ženina majka psihički se liječi (neznam koja bolest)

- ženin otac je bio u zatvoru zbog ubojstva (trenutno ne zivi s njenom majkom)

- žena tek kreče na fakultet te njena majka radi u smijenama i dijete večinu dana nema tko čuvati (nemože još u vrtič ili jaslice)

- žena i majka su pušači

 

Dok s moje strane obitelji..
- svi ukucani (majka, otaci ja) imamo prihode te radimo

- nemamo nikakvih kredita ili zajmova 

- ogromnu novo uređenu kuću koji smo sredili samo zbog dijeteta

- nitko nema nikavu liječniču ili pravnu prošlost

- imamo mogučnost da netko s njom bude 24h dnevno te financirati vrtič ili jaslice kada dode vrijeme

- nitko od ukučana ne puši 

 

 

Jednostavno me zanima dali bi ovi argumenti bili dovoljni za dobivanje skrbništva naddjetetom?

znam da je teško za oca opčenito boditi skrbništvo.. ali zbog dobrobiti djeteta i zbog boljih uvijeta za njeno odrastanje i razvoj.

dakako majka bi smijela vidati dijete uz odredeni dogovor.

 

Unaprijed Hvala na pomoći.

uređeno: od mahuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, to Vam nitko ovdje decidirano ne može reći, sve to što navodite ide Vama u prilog da Vi dobijete skrbništvo, no nije isključeno da će i supruga dobiti skrbništvo, nikad se nezna kako će djelatnici CZSS i sud sagledati navedene činjenice, a koje, kažem, sve redom idu Vama u prilog....

Prilikom obveznog savjetovanja prije razvoda braka, kao i medijacije, koje postupke morate proći zbog mld. djeteta kako bi se stekli uvjeti za pokretanje sudskog postupka za razvod braka i donošenje odluke o roditeljskoj skrbi, budite korektni, surađujte sa djelatnicima CZSS, odazivajte se svim pozivima CZSS i, naravno, iznosite činjenice koje ste naveli ovdje, a koje Vam sve redom idu u prilog da Vi dobijete skrbništvo...

Također se, i za vrijeme trajanja sudskog postupka, redovito odazivajte sudskim pozivima i surađujte u najvećoj mogućoj mjeri, dakako, i u samom sudskom postupku iznosite navedene činjenice i zatražite da se skrbništvo nad mld. djetetom dodijeli Vama, tj. da djete živi sa Vama, a supruzi da se odredi načini viđanja i komunikacije sa djetetom, kao i plaćanje uzdržavanja, a sud je taj koji će sagledati sve i donijeti konačnu odluku....

Kažem, ako je tako kako ste naveli, gotovo sam siguran da supruga ne može dobiti skrbništvo nad djetetom, no nikad se nezna kako će sud to sve procijeniti i kakvu odluku će donijeti, a njegova je zadnja, tako da budete pripravni na sve....

Sretno...!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dijete ne doji i nikada nije dojilo.. zena namjerno nije htijela dojiti jer kako je ona rekla.. citiram ju: "isuse boze nemogu dojiti izvisit ce mi se grudi" 

Te dijete nikada nije dojilo..

I jos je stvar u tome sto se nema tko brinuti o djetetu ako dospije kod nje.. djete ce morati biti cuvano od strane majke s psiho problemima i to je to ali iskreno strah me je ostaviti dijete kada znam da ce se o njoj brinuti takva osoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira na dojenje, ali poradi starosti djeteta, vrlo lako se može dogoditi da ipak skrbništvo bude dodjeljeno majci, no, kažem, iz razloga koje ste naprijed naveli, sve je moguće, ali ipak, radi starosti djeteta, dijelim mišljenje poštovane Ruby, "dvosjekli mač", kao što sam Vam i u prethodnom postu naveo sve ovisi o procijeni djelatnika CZSS, poglavito suda, jer je sud taj koji donosi konačnu odluku...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija