Jump to content

Susjed postavio klima uređaje na našu kuću


kolonija0809

Preporučene objave

Dobar dan svima na forumu. Imam, za mene neobičan slučaj, naime prodajem kuću od vlasnika (koji su stranci) , a koji imaju problema sa susjedom, odn. time što je na njihovu kuću (dok njih nije bilo), postavio tri vanjske jedinice klima uređaja (to tako stoji godinama, puno puta su ga molili da ih ukloni, no on to nije htio, a oni se nisu htjeli svađati niti tužiti). I sada ih ne želi maknuti, odn. služi se ucjenom, budući da su oni prije 15-ak godina napravili u dogovoru sa svim susjedima dva mala balkončića na prvom i drugom katu svoje kuće (tada navedeni nije imao u vlasništvu kuću do njih koju sada ima). Radi se o kućama u nizu koje se dodiruju bočnim stranama. Znači, on je na stražnjoj strani njihove kuće postavio te klima uređaje. Postupak legalizacije balkončića je u tijeku (i na njih se može samo iz kuće vlasnika odn. spavaće sobe i kuhinje) i ostaje nam problem uklanjanja klima uređaja. Ono što sam dobila kao informaciju je da se problem može riješiti samo privatnom tužbom, pa bih Vas molila za savjet kako je najbolje postupiti? Upravo sastavljam zahtjev za uklanjanje bespravno postavljenih klima uređaja mirnim putem u roku 10 dana koji ću u ime vlasnika poslati susjedu i što bi bilo dobro da navedem još u zahtjevu, osim da će se ukloniti o trošku onoga tko ih je postavio (što je malo nezgodno jer se mora pristupiti sa njegove parcele, vlasnici nemaju pristup do stražnje strane kuće....). Na koje sve zakone i ostale propise da se pozovem? I tko je uopće nadležan za takvo što? Uređaji naravno proizvode buku, toplinu i još su i oštetili fasadu kuće . Unaprijed hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija