Jump to content

Nasljednička izjava kod javnog bilježnika


ANA90

Preporučene objave

 Pozdrav

Nadam se da sam uputila pitanje u pravu grupu.

Ostavina je bila 2005god  iza očeve pokojne tete tada je  očeva rođakinja zadržala pravo na svoje dijelove nasljeđa.

Očeva rođakinja sada se želi  odreči u izjavi svojeg nasljednog djela u korist mog oca  kod javnog bilježnika.  Ujedno tako želi da sastavim i  potpiše izjavu u kojoj potvrđuje ocu da on jednu nekretninu koja je ušla u ostavinu  još po usmenom darovanju  pokojne  tete dobio od nje prije 30 godina a koju moj otac i obrađuje sve te godine.

Rođakinja je  namjeravala potpisati izjavu kod kuče i preko pošte dostaviti mom ocu da to mi odnesemo javnom bilježniku. Čini mi se da mora biti prisutna ona osobno.

Dali ona mora biti prisutna osobno i potpisati izjavu kod javnog bilježnika?

Dali moj otac plača porez kod upisa u Z.K ..Pošto je to  4 njezina dijela od 10 nasljednika ?

Dali moram paziti na to da ona negdje nema ovrhu da ne nasljedim slučajno njezina dugovanja?

Dali se ta dugovanja daju gdje provijeriti?

Ona  prekosutra odlazi na nekakvo putovanje pa je tražila da joj sutra javim što nam je činiti .

Molim ako je netko u mogučnosti brzi odgovor.

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , ANA90 je napisao:

Očeva rođakinja sada se želi  odreči u izjavi svojeg nasljednog djela u korist mog oca  kod javnog bilježnika. 

Izjavom niste ništa riješili.

 

prije 1 sat , ANA90 je napisao:

Dali moj otac plača porez kod upisa u Z.K ..Pošto je to  4 njezina dijela od 10 nasljednika ?

Da

 

prije 1 sat , ANA90 je napisao:

Dali moram paziti na to da ona negdje nema ovrhu da ne nasljedim slučajno njezina dugovanja?

U konkretnom slučaju se suvlasnički dio nebi stjecao nasljeđivanjem,pa samim tim ne možemo pričati o odgovornosti za dugove prednika,izuzev ako bi takvu odgovornost ugovorili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Hvala Matrix .

Imam 6 mj vremena što se tiče grobnog mijesta da razriješim prijenos dijela na oca sa očeve rođakinje .

Sklapa se dakle kupoprodajni ili darovni ugovor kod javnog bilježnika za cijelokupni nasljeđeni dio od rođakinje tako i dio grobnog mijesta.

PDV isti bez obzira koja vrsta ugovora ili ima razlike?

Muči me sljedeče:

Opčina i komunalni tvrde da moj otac prvo za grobno mjesto mora podmiriti dugovanje od rođakinje ako želi njezin dio prenjeti na sebe prije odlaska kod javnog bilježnika.

Dali to stoji???

Dok jednako tako tvrde da  moj otac za došadašnje svoje dijelove u ime svojih dospijelih dugovanja može prava na dijelove grobnog mjesta u ime dugovanja ustupiti Opčini te se dugovanja  brišu .

Otac se sve više dvoumi i čini mi se ne misli zadržati svoja prava na to grobno mijesto jer komliciraju.

ONI SU TAKVOM TVRDNJOM U DUPLOM DOBITKU:

Opčina bi imala  plačeno od  mog oca  dio  zaostalih dugovanja na  ime rođakinje prije prijenosa kod javnog bilježnika.

Znači platio bi prava na te dijelove  groba Opčini a po svemu sudeči ne misli zadržati grobno mijesto te bi ustupanjem da se briše dugovanje Opčina ujedno u isto vrijeme dobila i pravo na dijelove grobnog mijesta....Apsurdno:)

Zar  nakon prijenosa na oca kod javnog bilježnika bez podmirivanja dugovanja od rođakinje nebi Opčina  dobila pravo  na sve dijelove groba koje glase sad na  mog oca. Umjesto samo svog ranijeg dijela ustupa i ove koji bi mu pripadali po javnobilježničkoj ispravi???

Oni tvrde da bi ta dugovanja ostala upučena i dalje na ime rođakinje bez obzira što je ona svoje dijelove ustupila ocu te da bi ih ta rođakinja ipak morala podmiriti ili da ona mora ustupiti Opčini svoje dijelove groba.

Što nema smisla jer i dijelovi grobnog mijesta kao i zaostala dugovanja prijenosom kod javnog bilježnika glasili na mog oca tako i odluka dali da zadrži i plati dugovanja ili ustupi grob opčini.

Zar ne?

Mislim da je kod ustupanja Opčini kako svojih tako i dijelova koji su pripadali rođakinji dovoljno priložiti javno bilježničku ispravu  iz kojih če biti vidljivo da je svoja prava od nasljeđivanja prenjela na mog oca.

Posebno me zanima ovo:

Opčina od 2005 god od ostavine  nikome nije slala račune za grobno mijesto več je račune poslala nakon 13 godina.

Poslali su svima iz oporuke dijelove njihovih računa ovisno koliki dio imaju takav je i račun.

Dali je to u redu da sada Opčina tereti za dugovanje a za koje nisu cijelih 13 godina nikome slali uplatnice?

Dali tu postoji mogučnost da se netko pozove na zastaru ili što več ako uzmemo u obzir da nitko do sada nije bio upoznat sa dugovanjem.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija