Jump to content

Prekid bolovanja radi otpremnine


Šime2

Preporučene objave

Molim odgovor nekog tko je upućen, naime, trenutno sam na bolovanju i čekam poziv za vještačenje( papiri predani). Obzirom da sam u vrlo lošoj financijskoj situaciji, razmišljam da prekinem bolovanje i odem na godišnji 10- tak dana kako bih ušao u sustav normalne plaće jer tada dobijem osnovicu i proviziju. Zanima me jeli to ispravno i pravno, obzirom da čekam poziv za vještačenje. Redovno idem na kontrole a pod godišnjim sam i započeo liječenje, sve dok nisam završio u bolnici. Sad mi je samo upitnik smijem li prekinuti bolovanje kad su papiri predani?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Šime2 je napisao:

Molim odgovor nekog tko je upućen, naime, trenutno sam na bolovanju i čekam poziv za vještačenje( papiri predani). Obzirom da sam u vrlo lošoj financijskoj situaciji, razmišljam da prekinem bolovanje i odem na godišnji 10- tak dana kako bih ušao u sustav normalne plaće jer tada dobijem osnovicu i proviziju. Zanima me jeli to ispravno i pravno, obzirom da čekam poziv za vještačenje. Redovno idem na kontrole a pod godišnjim sam i započeo liječenje, sve dok nisam završio u bolnici. Sad mi je samo upitnik smijem li prekinuti bolovanje kad su papiri predani?

Pitanje je hoće li poslodavac dati zeleno svijetlo za godišnji?

 

prije 2 sati , Kompa je napisao:

Pitanje je hoće li poslodavac dati zeleno svijetlo za godišnji?

Poslodavac umjesto da odobri godišnji, ne mora ga odobriti već prvog radnog dana može uručiti otkaz. 

Dobiješ otpremninu i to je to. Poslodavca ne briga kaj češ dalje. 

Treba sve opcije razmotriti. Sve je moguće. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Kompa je napisao:

Poslodavac umjesto da odobri godišnji, ne mora ga odobriti već prvog radnog dana može uručiti otkaz. 

Dobiješ otpremninu i to je to. Poslodavca ne briga kaj češ dalje. 

Treba sve opcije razmotriti. Sve je moguće. 

Ok, Kompa, ako se to i dogodi, idem na burzu i mogu opet otvoriti bolovanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Šime2 je napisao:

Molim odgovor nekog tko je upućen, naime, trenutno sam na bolovanju i čekam poziv za vještačenje( papiri predani). Obzirom da sam u vrlo lošoj financijskoj situaciji, razmišljam da prekinem bolovanje i odem na godišnji 10- tak dana kako bih ušao u sustav normalne plaće jer tada dobijem osnovicu i proviziju. Zanima me jeli to ispravno i pravno, obzirom da čekam poziv za vještačenje. Redovno idem na kontrole a pod godišnjim sam i započeo liječenje, sve dok nisam završio u bolnici. Sad mi je samo upitnik smijem li prekinuti bolovanje kad su papiri predani?

Morat ćeš prekinuti bolovanje i započeo bi sa radom ,odnosno uzeo godišnji zbog veće osnovice.kako ćeš ponovno na bolovanje ? Što ćeš reči doktoru zašto si prvo prekinuo bolovanje i vratio se na posao ,a sada dvije - tri sedmice želiš ponovno na bolovanje jer čekaš poziv za komisiju ( da li za mirovinu ili za status rvi ) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , buda2 je napisao:

Morat ćeš prekinuti bolovanje i započeo bi sa radom ,odnosno uzeo godišnji zbog veće osnovice.kako ćeš ponovno na bolovanje ? Što ćeš reči doktoru zašto si prvo prekinuo bolovanje i vratio se na posao ,a sada dvije - tri sedmice želiš ponovno na bolovanje jer čekaš poziv za komisiju ( da li za mirovinu ili za status rvi ) ?

Mirovina je u pitanju, Buda! Pokušat ću objasniti doktoru i računati na njegovo razumijevanje, jer se radi isključivo o egzistenciji, obzirom da mi plaća bude veća 100% od bolovanja. Znaš i sam da taj proces traje, pitaj Boga kad će me pozvati na vještačenje, a papire sam predao prije mjesec dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Šime2 je napisao:

Mirovina je u pitanju, Buda! Pokušat ću objasniti doktoru i računati na njegovo razumijevanje, jer se radi isključivo o egzistenciji, obzirom da mi plaća bude veća 100% od bolovanja. Znaš i sam da taj proces traje, pitaj Boga kad će me pozvati na vještačenje, a papire sam predao prije mjesec dana.

Doktor je tu da ustvrdi da li si bolestan i da Ti da ispravnu terapiju a uopće ga ne interesira materijalno stanje pacijenta.ako ga tražiš da "mulja" sa Tvojim bolovanjem može se zapitati da li si Ti uopće bolestan ( logički zaključak).sjećam se da je davno prije bilo da kad zaključiš bolovanje određeno vrijeme po istoj bolesti nemožeš otvoriti isto.svi su bili na dugogodišnjem bolovanju prije umirovljenja.ali su neki imali i 100% bolovanja.zašto nemaš i Ti ,ako je to bolest vezano za DR ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , buda2 je napisao:

Doktor je tu da ustvrdi da li si bolestan i da Ti da ispravnu terapiju a uopće ga ne interesira materijalno stanje pacijenta.ako ga tražiš da "mulja" sa Tvojim bolovanjem može se zapitati da li si Ti uopće bolestan ( logički zaključak).sjećam se da je davno prije bilo da kad zaključiš bolovanje određeno vrijeme po istoj bolesti nemožeš otvoriti isto.svi su bili na dugogodišnjem bolovanju prije umirovljenja.ali su neki imali i 100% bolovanja.zašto nemaš i Ti ,ako je to bolest vezano za DR ?

Ne znam, pravnik u HZMO kaže da toga više nema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Šime2 je napisao:

Ok, Kompa, ako se to i dogodi, idem na burzu i mogu opet otvoriti bolovanje?

Kako ćeš s burze otvoriti bolovanje ?

Na burzi si. Nemaš poslodavca, nemaš plaću, nemaš godišnji, nemaš regres, nemaš bolovanje.... nemaš ništa. 

Ne znam tko je da je na burzi, na bolovanju. 

To je nemoguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Šime2 je napisao:

 Obzirom da sam u vrlo lošoj financijskoj situaciji, razmišljam da prekinem bolovanje i odem na godišnji 10- tak dana kako bih ušao u sustav normalne plaće jer tada dobijem osnovicu i proviziju.

I gdje si?Nigdje.

"Prosječni iznos plaće koja je osiguraniku isplaćena u posljednjih šest mjeseci prije mjeseca u kojem je nastupio slučaj na osnovi kojeg se stječe pravo na naknadu."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim savjet ako neko ima saznanja, naime, na bolovanju sam pet mjeseci i predao sam papire na vještačenje. Sad imam priliku dobiti otpremninu iz firme ali bih na kratko morao prekinuti bolovanje. Jel ima nekih zapreka da opet otvorim bolovanje nakon što prekinem radni odnos po dobivanju otpremnine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Šime2 je napisao:

Onda sam fakat u banani! Moram pristati na otpremninu jer su mi dugovi sve veći, režije se gomilaju, ostalo da ne spominjem! I šta sad!? Nezaposlen, bez primanja, bez bolovanja! Kakva je situacija s naknadama za nezaposlene branitelje?

Ostani na bolovanju dok te ne prime u dnevnu pa nastaviš i tada.

Izbor je ili otkaz i otpremnina pa na burzu naknada neko vrijeme ili opet radit do vještačenja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , beni je napisao:

Ostani na bolovanju dok te ne prime u dnevnu pa nastaviš i tada.

Izbor je ili otkaz i otpremnina pa na burzu naknada neko vrijeme ili opet radit do vještačenja.

 

Beni, jedno hipotetsko pitanje, šta bi se dogodilo da uzmem otpremninu i nakon toga završim u bolnici? Jesam li tada na bolovanju ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Šime2 je napisao:

Beni, jedno hipotetsko pitanje, šta bi se dogodilo da uzmem otpremninu i nakon toga završim u bolnici? Jesam li tada na bolovanju ili ne?

Ako š otpremninu dao si otkaz.bez posla si.nezaposlen.takvi nemaju bolovanje.probaj naći kod nekog privatnika poslić a Ti mu platiš za mirovinsko i socijalno ( ako nemožeš raditi )onda na bolovanje.naravno moraš biti prijavljen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija