Jump to content

Kako odgodit zatvor ako je tjeralica raspisana


Bmw320

Preporučene objave

Molim pomoć.

Kako se moze odgodit zatvor u trajanju od godinu dana a raspisana je tjeralica..imam papire sa psihijatrije na kojima pise pokusaj suicida po treci puta dali bi to pomoglo i kako da navedem molbu za odgodu te sta sve prilozit.

Hitno mi je molim odgovor

uređeno: od Bmw320
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgoda se može tražiti u slučaju postojanja razloga za odgodu propisanih odredbom čl. 54. ZIKZ-a. Pritom valja pripaziti na rok od 3 dana od saznanja za razlog odgode, u kojem osuđenik mora podnijeti molbu za odgodom.

Je li ovaj vaš slučaj potpada pod validan razlog odgode ovisi o tome ima li u zatvoru/kaznionici uvjeta za liječenje navedene poteškoće, a to je nemoguće za znati unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citali smo da je bio slican slucaj i zbog ljecenja dobio odgodu..Dakle radi se o ljecenju gdje je osoba vise puta pokusala pocinit suicid,depresivna je i klaustrofobicna...trebao se javit prije nepunih 5mj.u zatvor no nije iz navedenih razloga.Raspisana je tjeralica.Koje je vase misljenje dali postoji mogucnost da se trazi odgoda zbog ljecenja na slobodi uz neki nadzor npr.narukvica koja je u praksi suda sad koliko cujem trazena i posto je osoba osudjena na temelju proslosti npr.obnova postupka?!molim vas da mi odgovorite,hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Bmw320 je napisao:

Zanima me jel problem tjeralica kad se budu slali papari...jer sudac je dosta strog !

U ovom slučaju (mislim kod ove osnove za odgodom), strogost je irelevantna, jer ukoliko je molba pravodobna i osnovana, liječnička dokumentacija jasna i nema uvjeta za liječenje u kaznionici, sucu su ruke vezane. A postoji i pravo žalbe.

, Bmw320 je napisao:

I kako najbolje napisat molbu za odgodu sta navest jer pisat cemo ju sami?!

Navodite osnovu traženja odgode (čl. 54. st. 3. t. 1. ZIKZ-a), opisujete o kojoj se bolesti radi i temeljem toga tražite odgodu.

, Bmw320 je napisao:

I mozete pojasnit sta ste mislili s tim "ranije iznesenim podacima"?

Ima li u kaznionici adekvatnih uvjeta za liječenje ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaju neke ustanove tipa..Šumunska u Zagrebu ali neznam jel bi baš sad to bilo dobro jer pretjerivaju sa ljekovima,oni mislim da nemogu lijecit osobu koja je sklona suicidu i koja je bolesna od depresije,klaustrofibija....smatrate li vi da postoji mogucnost za odgodom ukoliko se daju ti papiri i ljecenje van zatvora,na slobodi...?

 

Sudac koji donosi rijesenje prvu je molbu odbio kad se trazilo zbog neodgodivih radova...a sada je s stvar sto puta gora i iskreno mislim da ce i ovaj put nesto izmislit da odbije i ovu molbu.A on kad je odbije onda nam je i vjece na koje saljemo takodjer odbija..povezanost ocito neka,nije u skladu sa zakonom,moje misljenje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Bmw320 je napisao:

Imaju neke ustanove tipa..Šumunska u Zagrebu ali neznam jel bi baš sad to bilo dobro jer pretjerivaju sa ljekovima,oni mislim da nemogu lijecit osobu koja je sklona suicidu i koja je bolesna od depresije,klaustrofibija....smatrate li vi da postoji mogucnost za odgodom ukoliko se daju ti papiri i ljecenje van zatvora,na slobodi...?

Ne mogu procijeniti, jer nisam upoznat s tim detaljima.

prije 16 sati , Bmw320 je napisao:

Sudac koji donosi rijesenje prvu je molbu odbio kad se trazilo zbog neodgodivih radova...a sada je s stvar sto puta gora i iskreno mislim da ce i ovaj put nesto izmislit da odbije i ovu molbu.A on kad je odbije onda nam je i vjece na koje saljemo takodjer odbija..povezanost ocito neka,nije u skladu sa zakonom,moje misljenje!

Za radove, nužno je da su neodgodive i ozbiljne naravi i da u cijeloj obitelji nema druge radno sposobne osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za radove nam je naveo odgovor koji nema veze s ničim..i naveo nešto šta nije nikad traženo.U ustanovu u koju se ide na mjesec dana ima ljecnika ali ne ostaje se tamo vec se ide u zatvor u županiju u koju spada.Tamo nema ljecnika osim onih sta moraju ponekad obic zatvorenike ili ih moraju vodit za svaku bol u bolnicu u grad u kojem je i zatvor.Smatram da ga nebi trebalu odbit jer se depresija ne liječi u zatvoru u kojem se stanje može pogoršat već vani na slobodi a to čemo i tražit.Smatrate li da je u pravilo to točno za depresiju da se mora liječit na slobodi,i kako zakon na to gleda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija