Jump to content

konzumiranje Marihuane


diskokobaja

Preporučene objave

Kolega koji zivi u stanu s curom je jucer dobio poziv s skrivenog broja i receno mu je da smanji dozivljaje s pusenjem.trave.. Decko ne prodaje ne uzgaja, ne odrzava tulume samo zapali  poslje posla,i jos k tome neradi se o nikavim maratonima napusavanja.. E sad mene zanima sta ako mu ovaj zove mup?? Probo sam guglat al bezuspjessno 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko nema neku veću količinu droge kod sebe (pri čemu je "veću" relativan pojam), nema nikakve opreme za proizvodnju i ukoliko isključivo sam konzumira, dakle nikome drugome ne daje ni jedno jedino potezanje (uključujući i djevojku) - onda je odgovornost isključivo prekršajne naravi sa zapriječenom kaznom od 5-20.000,00 kn.

Sve ostalo spada u potencijalnu kaznenu sferu, bilo čl. 190. bilo čl. 191. Kaznenog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, G-man je napisao:

Ukoliko nema neku veću količinu droge kod sebe (pri čemu je "veću" relativan pojam), nema nikakve opreme za proizvodnju i ukoliko isključivo sam konzumira, dakle nikome drugome ne daje ni jedno jedino potezanje (uključujući i djevojku) - onda je odgovornost isključivo prekršajne naravi sa zapriječenom kaznom od 5-20.000,00 kn.

Sve ostalo spada u potencijalnu kaznenu sferu, bilo čl. 190. bilo čl. 191. Kaznenog zakona.

Coek radi,ne dila ne sadi,ne pije alkohol samo zapali s zenom poslje posla. I uopce mi nije jasno kako to netko moze osjetit il mu smetat..

 Mene zanima kako policija moze postupiti,jer treba njima nalog da udju u stan..A da  E sad jedino ako pozivatelj slaze pa kaze da dila..Al.opet ako naprave jednu istraznu radnju skuzit ce i sami da je covjek samo konzument..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nalog nije nužan, jer policija ima mogućnost izvršiti pretragu i bez naloga, jasno uz posebnim zakonom ispunjene uvjete, ali u pravilu ide nalog.

A čovjek očito ima "dušebrižnika", koji se brine da mu ne bude dosadno. Nije ni prvi, a ni zadnji.

Ovaj dio sa ženom, bolje ne spominjati, jer budu ga gonili za čl. 191. KZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , G-man je napisao:

Nalog nije nužan, jer policija ima mogućnost izvršiti pretragu i bez naloga, jasno uz posebnim zakonom ispunjene uvjete, ali u pravilu ide nalog.

A čovjek očito ima "dušebrižnika", koji se brine da mu ne bude dosadno. Nije ni prvi, a ni zadnji.

Ovaj dio sa ženom, bolje ne spominjati, jer budu ga gonili za čl. 191. KZ-a.

Ma da,mene je u bitti zanimalo da ako mu ovaj zove muriju i kaze susjedi pusi travu u stanu.. Sta oni mogu na temelju togA? Izvrsit pretragu bez naloga? Ja sam. brijo da za pretres stana treba vrlo valjani nalog..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imaju samo neku informaciju, neće mu samo banuti, treba im nalog. Samo na osnovu ovoga ga ne mogu dobiti, ali ako je informacija malo šira (da prodaje), ako je već prije imao takvih situacija i sl., moguće je da dobiju nalog.

A ako ga (s tom informacijom ili bez nje) zateknu negdje s drogom, mogu mu doći doma i bez naloga. Za to ih mora pustiti u stan, a ako ne želi, onda i tu mogu tražiti nalog.

Sve je to "što bi bilo kad bi bilo" i najvjerojatnije od toga neće biti ništa, ali te stvari se znaju zakomplicirati na sto načina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve u svemu, ako ne misli (ne može) prestati s time, u najcrnjem scenariju, nek si vodi računa o dvije stvari - da kod kuće nema veću količinu (dakle, za par jointeva), i da priča bude da jedino i isključivo on konzumira. U tom slučaju, ići će samo prekršajna, a sve ostalo može otvoriti put i prema kaznenom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija