Jump to content

Promjena/dodavanje tužitelja


Sve-N

Preporučene objave

tužen sam ja i prodavatelj nekretnine od strane brata prodavateljia nekretnine.

brat prodavateljia nekretnine zove treću osobu da bude umješač. treća osoba prima poziv i ne javlja se, održava se jedna rasprava i odgađa se, no sada se kao tužitelj pojavljuju brat i osoba koja je pozvana kao umješač. nikakvu obavijest nisam dobio, samo se lista tužitelja povećala.

da li je to ok? da li sam trebao biti izviješten da se umješač umiješao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sve-N je napisao:

samo se lista tužitelja povećala

Faktički je tužba preinačena,naime tužitelj može izvršiti objektivnu preinaku tužbe tako što će povećati ili izmjeniti tužbeni zahtjev ili uz postojeći isticati nove zahtjeve,dok subjektivnim preinačenjem može tužiti drugu osobu ili proširiti listu tuženih,no u konkretnom slučaju ja nevidim procesnu dopuštenost da se pored postojećeg proširi lista tužitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ni ja ne mislim da je moguće to procesno, a odvjetnica tvrdi da je sigurno greška. da stvar bude kompleksna do kraja, tužitelj nema pravni interes za tužbu TAKVA KAKVA JE, a ta tužba je nastala temeljem moje tužbe, a kao protutužba tuženog. moja tužba je procesno podijeljena u tužbu 1 (moju) i tužbu 2 (protutužbu!). dakle, u tužbi 2 (nekada protutužba) tužitelj nema pravnog interesa, bila su 3 ročišta i odjednom se pojavljuje dodatni novi tužitelj u pozivu, no taj ima (samo) pravni interes.

 

molim obrisati gornji post, greškom stisnuto send.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Sve-N je napisao:

ni ja ne mislim da je moguće to procesno, a odvjetnica tvrdi da je sigurno greška. da stvar bude kompleksna do kraja, tužitelj nema pravni interes za tužbu TAKVA KAKVA JE, a ta tužba je nastala temeljem moje tužbe, a kao protutužba tuženog. moja tužba je procesno podijeljena u tužbu 1 (moju) i tužbu 2 (protutužbu!). dakle, u tužbi 2 (nekada protutužba) tužitelj nema pravnog interesa, bila su 3 ročišta i odjednom se pojavljuje dodatni novi tužitelj u pozivu, no taj ima (samo) pravni interes.

Ovo je procesni cirkus, samo to mogu reći, i predlažem da ako nemate prava na žalbu sada (a čini mi se da nemate, jer su sve to odluke suda o upravljanju raspravom, posebno ovo razdvajanje spisa), sve čuvate za žalbu u glavnoj stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija