Jump to content
Klarky

Naknadno pronadena imovina

Preporučene objave

Pozdrav, trebam savjet...

Naime, djed mog oca oporukom je raspodijelio imovinu na 5 kceri i dva sina na jednake dijelove. Jedan sin je nestao jos za njegova zivota, a drugi pocinio samoubojstvo (nemaju nasljednika).

Nedavno sam u rjesenju o nasljedivanju vidjela da nekretnina u kojoj je majka mog oca, a danas  moj otac zivi, nije raspodijeljena tj. uopce se ne spominje u rjesenju. 

Djed je jos uvijek u ZK upisan kao vlasnik iako su vec dvije generacije u njemu stanovale (oceva majka i sada otac). Nekretnina je u ovom slucaju kuca na dva kata s pet stanova koji nisu jednako raspodijeljeni. U svakom od stanova zive potomci zivih i umrlih kceri.

Nakon smrti njegove majke, njegova sestra mu je ustupila stan u navedenoj kuci u cijelosti ali kako se stan tj kuca nigdje ne spominje sud ga je pozvao da popuni podatke i upise se kao vlasnik ... sto on nije ucinio...

Htjela bih da se izvrsi pravilan upis u ZK, da mi otac ima napismeno da je vlasnik 1/5. 

Moze li mi netko pojasniti proceduru kod naknadno pronadene imovine? 

Gdje mogu vidjeti oporuku ako je to uopce moguce s obzirom da je proglasena oko 1946. godine?

Sto biste mi preporucili?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 19 sati , Klarky je napisao:

Gdje mogu vidjeti oporuku ako je to uopce moguce s obzirom da je proglasena oko 1946. godine?

Ako konkretna imovina nije obuhvaćena oporukom(a prema iznesenom činjeničnom stanju,nije),onda nema potrebe da je tražite,več jednostavno pred nadležnim sudom pokrenite postupak za raspoređivanje naknadno pronađene imovine sa pozivom na broj davno donesenog rješenja o nasljeđivanju.

Podijeli ovu objavu

Poštovani,

u slučaju naknadno pronađene imovine, kada se sudu uputi zahtjev za pokretanje postupka, je li potrebno da nasljednici daju nasljedničke izjave? 

Također, ako nasljednici predlažu da se u rješenje o nasljeđivanju unese njihov sporazum o diobi, je li potrebno da njihove izjave o načinu diobe budu ovjerene kod javnog bilježnika?

Zahvaljujem 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad