Jump to content

Prigovor Upravni postupak


Darius1981

Preporučene objave

Poštovani,

Zanima me mogućnost prigovora u prvostupanjskom upravnom postupku.Naime kako mi je predmet u upravnom postupku i istekao je zakonski rok od 30 dana za dostavu rješenja u ZUP-u

postoji mogućnost prigovora protiv drugih oblika postupanja javnopravnih tijela(članak 156. ZUP).Zanima me dali je moguće uložiti prigovor prije žalbe ili se moram odmah žaliti drugostupanjskom tijelu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Darius1981 je napisao:

Zanima me mogućnost prigovora u prvostupanjskom upravnom postupku.

Postoji, ali prigovor se izjavljuje protiv radnje, odnosno postupanja tijela. Izjavljuje se čelniku toga tijela o čemu on odlučuje u roku od 8 dana i to rješenjem. 

prije 17 sati , Darius1981 je napisao:

Naime kako mi je predmet u upravnom postupku i istekao je zakonski rok od 30 dana

O kakvom konkretno se predmetu radi?

Imajte na umu se rok od 30 dana odnosni na slučajeve neposrednog rješavanja od dana podnošenja urednog zahtjeva. 

Ukoliko je u postupku potrebno provesti ispitni postupak, rok za rješavanje takve upravne stvari jest 60 dana.

prije 17 sati , Darius1981 je napisao:

Zanima me dali je moguće uložiti prigovor prije žalbe ili se moram odmah žaliti drugostupanjskom tijelu?

Ako smatrate da rješenje nije doneseno u propisanom roku, možete izjaviti žalbu ako je riječ o provostupanjskom upravnom postupku. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto mislite da se radi o ispitnom postupku u kojem je rok 60 dana?

Neposredno rješavanje u postupku u kojem je rok za dostavu rješenja 30 dana

"ako se pravo stanje stvari može utvrditi na temelju službenih podataka kojima raspolažu javnopravna tijela, a nije potrebno posebno izjašnjenje stranke radi zaštite njezinih prava ili pravnih interesa"

Kaznenu i prekršajnu evidenciju vode javnopravna tijela u ovom slučaju Ministarstvo pravosuđa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija