Jump to content

Otkaz i isplata place


Max disel

Preporučene objave

Ovako ja sam imao ugovor koji je vrijedio od 4.8- 31.8.2018, e ali jucer mi je rečeno da mi je zadnji radni dan  i sada je ostalo 3 dana koja necu odradit. Zanima me jel imam pravo na placu i jel će biti većinska ? Znaci msm da mi isplate skoro u cijelosti? Jedino ova 3 dana neće isplatit dnevnicu i to je negdje  500 -600 kn sto neće bit ispaćeno? 

Znaci ako mi ispalte tih 500 kn manje sto je dnevnica od 3 dana uredu .

2.pitanje jel imaju pravo tražit da im platim liječnički , sanitarnu i higijenski? Posto su oni plaćali, a ugovoru piše da ako radnik da otkaz unutar 3 mj da će gs tražit to da plati. U mom slučaju oni su meni dali otkaz tj neće produzit ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Ruby_Danderfluff je napisao:

1. Hoće, godišnji odmor je plaćeni dopust.

2. Neće ako su oni Vama dali otkaz, a ne Vi njima, odnosno ako je ugovor na određeno istekao. Ako nešto potpisujete kod poslodavca, pazite što potpisujete i kako to glasi.

Ma radio sam mjesec dana tamo kao probni rok. Imao ugovor o radu na određeno koji ističe 31.8 i onda odjednom dode gospodin kojeg je šef zvao da mu kaže da mi kaže da mi ugovor nisu produzli. Cudno da mene nije obavijestio. 

Pise da radnik nesmije davat otkaz 3 mj jer inače mora plaćat sanitarnu liječnički i tečaj minimuma. 

Zato mi i je cudno to s godišnjim jer znam da po ZR inače radnik kao nemoze koristi GO ako radi manje od 6mj u nekoj firmi ili se nešto mijenjali?

2. Pitanje glasi zar poslodavac moze samo tako reci nije produžen ugovor vrati kljuc od ormarića bez opomena bez icega? Msm ja sam volio taj posao sto je rijetko dns (naci posao na kojem uživaš, obično većina radi jer mora ) sada ja uopće nezz sto sam zgriješio . Pitao sam šefa tj zvao sam ga on je rekao nes u stilu nisi se popravio nema napretka tako nešto? 

3.Nezz jel moguce da se radi o manipulaciji?  Mislim kao tipa šef ima nekog svog i onda meni nađe razlog da me makne i da stavi tog svog na moje mjesto.

zaboravio napomenut da ke u ugovoru pisalo da mjenjam radnika na zamjeni. Na razgovoru su rekli da im treba osoba za duži period i ja sam rekao Okej moze na duži nije problem i sad odjednom ovako tako da imam 1000???,a šefa kad pitam on je nes ljut i imam osjecaj da na moja pita ja odgovara preko one stvari i da se ljuti i da si misli odkud mi pravo uopće ds ja ista pitam? Ili bi ja trebo ko tukac sve prihvati i bez pitanja to nezzNezz lpLp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.     Može se koristiti GO unutar prvih 6 mjeseci, ali ne u punom iznosu već razmjerno tome koliko vremena radite tamo. Pa npr. ako radite tri mjeseca kod poslodavca onda imate pravo iskoristiti 3/12 GO-a.

2.     Ovdje se mora posebno istaknuti da se ne radi o otkazu već radni odnos prestaje istekom vremena. Stoga, kod ugovora na određeno poslodavac ne mora imati razlog da ne produži ugovor jer radni odnos prestaje protekom roka, a ne zato što ste Vi učinili nešto krivo ili slično. Također, nije ni potrebna obavijest poslodavca prema radnika o tome da ističe taj protek roka jer se podrazumijeva da ste i Vi svjesni toga.  

3.     O manipulacijama i sličnom je teško pričati jer nisam upoznat sa situacijom ali s pravne strane postupanje poslodavca mi se čini zakonito. Ako ostale kolege smatraju drugačije, slobodno me ispravite. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , ŠumećiMagnezij je napisao:

1.     Može se koristiti GO unutar prvih 6 mjeseci, ali ne u punom iznosu već razmjerno tome koliko vremena radite tamo. Pa npr. ako radite tri mjeseca kod poslodavca onda imate pravo iskoristiti 3/12 GO-a.

2.     Ovdje se mora posebno istaknuti da se ne radi o otkazu već radni odnos prestaje istekom vremena. Stoga, kod ugovora na određeno poslodavac ne mora imati razlog da ne produži ugovor jer radni odnos prestaje protekom roka, a ne zato što ste Vi učinili nešto krivo ili slično. Također, nije ni potrebna obavijest poslodavca prema radnika o tome da ističe taj protek roka jer se podrazumijeva da ste i Vi svjesni toga.  

3.     O manipulacijama i sličnom je teško pričati jer nisam upoznat sa situacijom ali s pravne strane postupanje poslodavca mi se čini zakonito. Ako ostale kolege smatraju drugačije, slobodno me ispravite. :-)

Pod 2 cudi me da me šef nije obavijestio. Točnije da me nije nazvao i reko nismo ti produžili ugovor tvoj zadnji dan tsd i tad isprazni ormarić. Nego je on reko ovom koji je kao voditelj skladišta i koji nema veze s mojim ugovorom da mi kaže. Kad sam nazvao šefa je izblebeto nabrzinu nešto da kao nema pomaka nisam se popravio nema smisla iako bas ne razumijem u cem je problem al Ajde. Ja sam radio svoj posao sasvim normalno i nadao sam se ds ću Ostat duze tamo al dobro.

Posto moj radni odnos izgleda 2 mj u jednoj firmi 2 mj u drugoj mj dana u 3 2 dana u 4 i 1 ne puni mj u zadnjoj. U ovoj di sam bio 2 dana mi se nisu svidjeli radna atmosfera i bilo prehladno i dao otkaz da bi došao tu radit u ovu di mi neće ugovor produzit.

Ne kuzim cemu su plaćali liječnički i higijenski i sanitarnu msm imaju trošak bzvz al dobro njihova stvar.

jos samo mi nije jasno ovo 

sto znsci ovo 3/12 kako ste napisali.

Pa npr. ako radite tri mjeseca kod poslodavca onda imate pravo iskoristiti 3/12 GO-a

 

uređeno: od Max disel
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Max disel je napisao:

Pa npr. ako radite tri mjeseca kod poslodavca onda imate pravo iskoristiti 3/12 GO-a

Tako je.

prije 17 sati , Max disel je napisao:

 Iako bi sve dao da se vratim. Sada sam Naso oglas di traže God iskustva i upravljanje vilicara , a  na razgovoru to nisu tražili. Tako da mi cudno malo. Jel moram otkazni rok radit ili je on samo ako radnik da otkaz prije isteka ugovora?

Već je rečeno, nema otkaznog roka budući je vama radni odnos prestao protekom vremena. Otkazni rok ulazi u igru kada se, kako samo ime sugerira, dade ili dobije otkaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija