Jump to content

Pristupni put do privatnog zemljišta


hrga77

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje,pa ako mi netko moze pomoci.

Radi se o pristupnom putu koji je u vlasnistvu grada,a srušen je vec 30-ak godina.Tim putom se koristi nas 6 obitelji,znaci tu je 6 kuca.Prije jedno 5 godina smo trazili od grada da se to rijesi.Grad je "voljan" napraviti taj put i vec je napravljen projekt i sve potrebne dozvole,ali koce ih dva vlasnika zemljista koji granice sa tim putom.Oni  njima nista ne oduzimaju,nego samo moraju doci sa strojevima na njihovu zemlju da bi se mogao raditi zid.Sad smo skoro svaki dan u opcini,jer je vec neko vrijeme postalo opasno prolaziti tim putom,jer ima preko 3 metra visine i na jednom je djelu uzak oko 70 cm,a ima male djece i jos ih dolazi uskoro

Sad me zanima dali postoji kakav zakon da ti vlasnici moraju dopustit radove,ili grad mora sudski to rjesavat?

Hvala vam na bilo kakvom odgovoru

Evo slike puta nekad i sada

 

 

Scan1.png

Scan2.png

Scan3.png

Scan4.jpg

DSC00613.JPG

DSC00615.JPG

DSC00617.JPG

DSC00619.JPG

DSC00621.JPG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Predpostavljam da taj zakon znaju u opcini i vjerovatno se mora pitati za pristanak toga vlasnika,ali mene zanima,moze li vlasnik te zemlje na kojoj se moraju obavljati privremeni radovi(znaci moralo bi tu staviti nekakvu skelu)zabraniti to privremeno koristenje i sta ako do toga dođe?Dali se to moze rjesiti sudskim postupkom?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija