Jump to content

Priznavanje HRVI


gmail

Preporučene objave

prije 1 sat , regan je napisao:

Na koji način rade vještačenja, npr. u KB Dubrava? Dal se ide tamo jedan dan dok te pozovu ili moraš ostati u bolnici?

Nije mi poznato da se u KB Dubrava radi vještačenje poradi priznavanja statusa HRVI. 

To je neka kriva informacija.

Isto vještačenje se radi u sastavu 3 ili 4 doktora vještaka ( ne sjećam se više točnog broja )  , od kojih je jedan sigurno psihijatar. 

Komisija pozove u sobu, ti sjedneš ,postave 3 do 5 pitanja vezano za rat i ratne događaje ( traume ), nakon čega ti kažu svoje privremeno mišljenje ( postotak HRVI ), nakon toga se potpišeš da si bio i odeš kući, čekat prvostupanjsko riješenje. Sve skupa traje otprilike 5 do 10 minuta. Zavisi koliko se raspričaš. 

I tako 3 puta ( otprilike svake godine do godine i pol dana ...do konačnog rješenja ).

Tako je barem bilo u moje vrijeme.

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U KB Dubrava i ostalim zdravstvenim ustanovama s Liste se radi vještačenje činjenice da li je dijagnoza s kojom se traži priznavanje statusa HRVI posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu.

Da li će se mišljenje i nalaz donesti odmah nakon vještačenja (pregleda osobe koja je podnositelj zahtijeva) ili će se zatražiti dodatne pretrage, ovisi vjerojatno o jasnoći medicinske dokumentacije koja je dostavljena.


Ukoliko je njihov stav da je npr. bolest posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu, predmet tek tada odlazi na vještačenje Vijeću vještaka u ZOSI (Zavod za vještačenje), koji određuju postoji li invalidnost i u kojem postotku.

Srdačan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , zis je napisao:

U KB Dubrava i ostalim zdravstvenim ustanovama s Liste se radi vještačenje činjenice da li je dijagnoza s kojom se traži priznavanje statusa HRVI posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu.

Da li će se mišljenje i nalaz donesti odmah nakon vještačenja (pregleda osobe koja je podnositelj zahtijeva) ili će se zatražiti dodatne pretrage, ovisi vjerojatno o jasnoći medicinske dokumentacije koja je dostavljena.


Ukoliko je njihov stav da je npr. bolest posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu, predmet tek tada odlazi na vještačenje Vijeću vještaka u ZOSI (Zavod za vještačenje), koji određuju postoji li invalidnost i u kojem postotku.

Srdačan pozdrav.

A kako ce vjestaciti vec vjestaceno.Svi kojima je priznat ptsp kao posljedica rata.Sta s tim kako vjestacenje slijedi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , keoma je napisao:

A kako ce vjestaciti vec vjestaceno.Svi kojima je priznat ptsp kao posljedica rata.Sta s tim kako vjestacenje slijedi

                                                                     PRAVILNIK
                                      O NAČINU PROVEDBE STRUČNE PROCJENE U OVLAŠTENOJ
                        ZDRAVSTVENOJ USTANOVI RADI OSTVARIVANJA STATUSA HRVATSKOG
                                                     RATNOG VOJNOG INVALIDA


Članak 1.
(1) Ovim Pravilnikom propisuje se način provedbe stručne procjene u ovlaštenoj zdravstvenoj ustanovi,
 prije nalaza i mišljenja Zavoda za vještačenje, profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s  invaliditetom (u daljnjem tekstu: tijelo vještačenja) o uzroku i postotku oštećenja organizma radi ostvarivanja  statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida po osnovi bolesti, pogoršanja bolesti odnosno pojave bolesti kao  posljedice sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: stručna procjena).
(2) Postupak stručne procjene ne provodi se u postupcima za utvrđivanje novog postotka oštećenja  organizma temeljem pogoršanja bolesti za koje je pred nadležnim tijelom vještačenja u postupku priznavanja  statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida već utvrđeno postojanje uzročno-posljednične veze između te bolesti i  sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske bez obzira je li mu temeljem te bolesti već priznat  status hrvatskog ratnog vojnog invalida.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo ti jave iz ministarstva ime povjerenika i njegov kontakt u KBC, nakon toga on vam ugovori termin, na intervjuu vas čekaju dva psihijatra i psiholog, pitaju puno detalja iz dokumentacije koju ste predali, tko nema bolničko lječenje teško prolazi, rade novo psihologijsko testiranje i neki novi PTSP- test, uspoređuju stare testove s ovim koje ste ispunili, sve traje jako dugo i nalaze čekate više od pola sata i nakon toga opet razgovor i onda čekate da vam napišu mišljenje za povjerenstvo, jedan primjerak ide vama a drugi povjerenstvu kojeg još nema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 50 minuta, zis je napisao:

                                                                     PRAVILNIK
                                      O NAČINU PROVEDBE STRUČNE PROCJENE U OVLAŠTENOJ
                        ZDRAVSTVENOJ USTANOVI RADI OSTVARIVANJA STATUSA HRVATSKOG
                                                     RATNOG VOJNOG INVALIDA


Članak 1.
(1) Ovim Pravilnikom propisuje se način provedbe stručne procjene u ovlaštenoj zdravstvenoj ustanovi,
 prije nalaza i mišljenja Zavoda za vještačenje, profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s  invaliditetom (u daljnjem tekstu: tijelo vještačenja) o uzroku i postotku oštećenja organizma radi ostvarivanja  statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida po osnovi bolesti, pogoršanja bolesti odnosno pojave bolesti kao  posljedice sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: stručna procjena).
(2) Postupak stručne procjene ne provodi se u postupcima za utvrđivanje novog postotka oštećenja  organizma temeljem pogoršanja bolesti za koje je pred nadležnim tijelom vještačenja u postupku priznavanja  statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida već utvrđeno postojanje uzročno-posljednične veze između te bolesti i  sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske bez obzira je li mu temeljem te bolesti već priznat  status hrvatskog ratnog vojnog invalida.

 

Pozdrav!

A sta ako nemam rvi a imam ptsp priznat kao posljedica d rata niz godina vec.Tko vjestaci i sta vjestaci tada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, keoma je napisao:

A sta ako nemam rvi a imam ptsp priznat kao posljedica d rata niz godina vec.Tko vjestaci i sta vjestaci tada.

a tko je "priznao" PTSP ? da li više specijalista nakon bolničkih liječenja ili neki psiholog iz privatne klinike nakon petominutnog razgovora ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , keoma je napisao:

A sta ako nemam rvi a imam ptsp priznat kao posljedica d rata niz godina vec.Tko vjestaci i sta vjestaci tada.

Poštovani,

evo sažetak sažetka :)

(2) Postupak stručne procjene ne provodi se u postupcima za utvrđivanje novog postotka oštećenja  organizma temeljem pogoršanja bolesti za koje je pred nadležnim tijelom vještačenja u postupku priznavanja  statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida već utvrđeno postojanje uzročno-posljednične veze između te bolesti i  sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske bez obzira je li mu temeljem te bolesti već priznat  status hrvatskog ratnog vojnog invalida.

Mislim da odredba ne može biti jasnije sročena. Samo je stvar u kojem postupku i pred kojim tijelom vještačenja je Vama priznato da je Vaš PTSP posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu.

Svi oni koji udovoljavaju kriteriju iz citiranog članka Pravilnika "preskaču" ovi instancu (vještačenje u zdravstvenoj ustanovi) i predmet im ide u ZOSI (Zavod za vještačenje).

Poštovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , zis je napisao:

Poštovani,

evo sažetak sažetka :)

(2) Postupak stručne procjene ne provodi se u postupcima za utvrđivanje novog postotka oštećenja  organizma temeljem pogoršanja bolesti za koje je pred nadležnim tijelom vještačenja u postupku priznavanja  statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida već utvrđeno postojanje uzročno-posljednične veze između te bolesti i  sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske bez obzira je li mu temeljem te bolesti već priznat  status hrvatskog ratnog vojnog invalida.

Mislim da odredba ne može biti jasnije sročena. Samo je stvar u kojem postupku i pred kojim tijelom vještačenja je Vama priznato da je Vaš PTSP posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu.

Svi oni koji udovoljavaju kriteriju iz citiranog članka Pravilnika "preskaču" ovi instancu (vještačenje u zdravstvenoj ustanovi) i predmet im ide u ZOSI (Zavod za vještačenje).

Poštovanje.

Pa ako je priznat ptsp zasto bi bilo bitno u kojem postupku i pred kojom komisijom.Koliko znam o braniteljima je rijec.Nije se moglo izaci pred komisiju zbog kiselog kupusa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , keoma je napisao:

Koliko znam o braniteljima je rijec.Nije se moglo izaci pred komisiju zbog kiselog kupusa.

Poštovani kolega.

Cijelo vrijeme nastojim biti učtiv i ukazati Vam na propise ne ubacujući osobne stavove. Ponadao sam se da ćete se i Vi malo potruditi, pa to proučiti.

Ne znam što smatrate pod "kiselim kupusom", no recimo, mogao Vam je PTSP biti priznat kao posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu pred nadležnim tijelom vještačenja (jer kažete da je Vama priznat prije dosta godina) pri HZZO, a za priznavanje prava na 100% bolovanje. I da, u tom slučaju je isto riječ o braniteljima, ali nije isto.

U krajnjoj liniji Vašu situaciju niste jasno obrazložili, pa navedite koje tijelo vještačenja Vam je i u kojem postupku priznalo PTSP kao posljedicu sudjelovanja u Domovinskom ratu. Ti podaci možda pomognu da Vam osim "kiselog kupusa" netko ponudi i "rasol".

Poštovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi namjera bilo koga vrijeđati.

Drugostupanjsko lijecnicko povjerenstvo za pregled osoba obuhvacenih Zakonom o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i clanova njihovih obitelji, na temelju clanka 5. Pravilnika o uvjetima i nacinu ostvarivanja prava na zdravstvenu zastitu hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i clanova njihovih obitelji koja nisu utvrdena kao standard u osnovnome zdravstvenom osiguranju,po osnovu zahtjeva za utvrđivanje je li rana,ozljeda, bolest,pogorsanje bolesti, odnosno pojava bolesti neposredna posljedica sudjelovanja u d ratu0

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , keoma je napisao:

Park stara tresnjevka

ja sam isto išao na povjerenstvo u Park trešnjevka, prvo sam išao psihijatru zatim dnevna bolnica nakon toga bolničko lječenje, poslije par godina slično i nakon toga Park Trešnjevka i invalidnost 20 % i status rvi... tako da mi nije jasna vaša situacija bez rvi-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

ja sam isto išao na povjerenstvo u Park trešnjevka, prvo sam išao psihijatru zatim dnevna bolnica nakon toga bolničko lječenje, poslije par godina slično i nakon toga Park Trešnjevka i invalidnost 20 % i status rvi... tako da mi nije jasna vaša situacija bez rvi-a

E da ni meni nije jasno a ni psihijatrici u vukovarskoj bolnici nije mnogo toga jasno jer i ona mene pita kako je to moguce 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, keoma je napisao:

Drugostupanjsko lijecnicko povjerenstvo za pregled osoba obuhvacenih Zakonom o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i clanova njihovih obitelji, na temelju clanka 5. Pravilnika o uvjetima i nacinu ostvarivanja prava na zdravstvenu zastitu hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i clanova njihovih obitelji koja nisu utvrdena kao standard u osnovnome zdravstvenom osiguranju,po osnovu zahtjeva za utvrđivanje je li rana,ozljeda, bolest,pogorsanje bolesti, odnosno pojava bolesti neposredna posljedica sudjelovanja u d ratu0

Jedino što mogu reći je, da je Pravilnikom koji sam citirao u gornjim objavama u točki 2) izrijekom navedeno kako stručnu procjenu u ovlaštenoj zdravstvenoj ustanovi ne moraju prolaziti samo oni koji su već stekli status HRVI i sada traže utvrđivanje novog postotka (zbog pogoršanja zdravstvenog stanja), kao i oni koji su bili ranije na vještačenju za stjecanje prava HRVI, ali ga nisu ostvarili (ali samo za bolest za koju su tada tražili status).

Ukoliko griješim u tumačenju, netko od forumaša će me korigirati.

Da li će se u praksi priznavati i vještačenja kao u Vašem slučaju...? 

Najtočniji odgovor ćete dobiti u Uredu državne uprave (koji je nadležan za pitanja branitelja) prema Vašem mjestu stanovanja.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , keoma je napisao:

E da ni meni nije jasno a ni psihijatrici u vukovarskoj bolnici nije mnogo toga jasno jer i ona mene pita kako je to moguce 

Dr. specijalisti nisu tu da razbijaju glavu o tome da li netko može ili ne može i pod kojim uvjetima ostvariti pravo na hrvi. 

Njihovo je da daju dg. 

Komisija je ta, koja tu dg povezuje ili ne povezuje sa  sudjelivanjem u dr i na osnovu toga, daje ili ne daje status hrvi istoj osobi. 

Jednostavno. 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, gmail je napisao:

Novi sam na portalu, te bih zamolio ako tko ima informaciju o početku vještačenja za HRVI ..?

Unaprijed hvala, lijep pozdrav

Vjestacenja hrvi po novom.Danas zvao ured drzavne uprave i iz prve ruke odgovor da su poceli s nekoliko predmeta i da ih ima puno da ovim tempom nece puno da ih se rijesi ove godine.O samom postupku ni rijeci nisam cuo.Eto samo toliko koga zanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija