Jump to content

Radni staz


Max disel

Preporučene objave

1. Jel se misli općenito ili iz odredenih područja? 

Znacci npr ako piše neki administravni posao potrebno 2 g iskustva jel misle općenito ili da treba u administracnim poslovima ima tolko iskustva?

2. Jel rad preko student servisa se ubraja u radn iskustvo? Posto sam ja radio bi nes prije oa sam preso u izvanredne i sad nemam navodno prava preko Sc navodno zakon ne vrijedi jos.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. To poslodavac obično napiše u natječaju za posao, a ako ne napiše, onda se smatra općenito radno iskustvo, po mom mišljenju. 

2. Poslodavci to nisu uzimali u obzir, po mom iskustvu, no sve ovisi gdje se zapošljavate, u privatnom ili državnom sektoru; privatnicima je važno da znate raditi, neovisno o službenom ili upisanom radnom iskustvu, a u državnom sektoru je razina radnog iskustva propisana nekim propisom ili aktom, pa je važno da zadovoljavate formalne uvjete za zapošljavanje.

Na kraju Vas molim da budete malo jasniji i precizniji u svojim izlaganjima, i da nam date više detalja, jer što bolje prezentirate problem, to ćete kvalitetniji odgovor dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

1. To poslodavac obično napiše u natječaju za posao, a ako ne napiše, onda se smatra općenito radno iskustvo, po mom mišljenju. 

2. Poslodavci to nisu uzimali u obzir, po mom iskustvu, no sve ovisi gdje se zapošljavate, u privatnom ili državnom sektoru; privatnicima je važno da znate raditi, neovisno o službenom ili upisanom radnom iskustvu, a u državnom sektoru je razina radnog iskustva propisana nekim propisom ili aktom, pa je važno da zadovoljavate formalne uvjete za zapošljavanje.

Na kraju Vas molim da budete malo jasniji i precizniji u svojim izlaganjima, i da nam date više detalja, jer što bolje prezentirate problem, to ćete kvalitetniji odgovor dobiti.

Eto konkretno na slikama 1. Je da nema više od 12 mj radnog iskustvw u zvanju za koje se obrazavala. To znaci da ne smijem imat vise od 12 mj iskustva kao komercijalist posto sam se ja obrzavao za to i po tome ispunjavam uvjet za prijavu? Ili ipak ne posto sam ja zavrsio trgovačku smjer komercijalist? 

 

2. Slika se konkretno odnosila na pitanje iz prijašnjeg posta. Znaci piše 5 g iskustva da li misle općenito 5 g ili mora bit na takvom poslu 5G iskustva? Jer to sa iskustvom stvara probleme svi bi iskustvo a niko te neće zaposlit i kak onda da steknem iskustva?

F811EEE7-97DA-4F31-8A15-6097F82FC0F1.png

D56A36FC-3D96-468B-BFCE-31D85A113788.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ovo je očigledno greška, ili je natječaj namijenjen nekome tko ima pet godina radnog iskustva, ali ne u struci, jer se žele povući sredstva za stručno osposobljavanje za tu osobu.

Kako mislite povuci sredstva . Ma čudan je oglas posto mi se čini da je skladište pa je nešto obično pakiranje robe 5G iskustva to mi cudno sve 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa je mjera HZZ-a (Zavoda za zapošljavanje), kojom se osobama koje se prvi puta zapošljavaju u struci za koju su se školovale, država plaća sve doprinose i plaću (sada, mislim, 2.600,00 kn) kroz godinu dana. Poslodavac zaposli pripravnika, a država mu daje sredstva za doprinose i njegovu plaću.

Zato mislim da se možda radi o poznatoj osobi, koja ima 5 godina iskustva, ali ne u struci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa je mjera HZZ-a (Zavoda za zapošljavanje), kojom se osobama koje se prvi puta zapošljavaju u struci za koju su se školovale, država plaća sve doprinose i plaću (sada, mislim, 2.600,00 kn) kroz godinu dana. Poslodavac zaposli pripravnika, a država mu daje sredstva za doprinose i njegovu plaću.

Zato mislim da se možda radi o poznatoj osobi, koja ima 5 godina iskustva, ali ne u struci.

2 su različita posla. Ovaj prvi di je osposobljavanje je neko odvjetničko drustvo vođenje spisa .

Ovaj drugi je skladište neko , pa mi nije jasno za skladište jel misle 5 g općenito ili na sličnim poslovima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ah, to nije bilo jasno: u prvom slučaju, dakle, mora imati manje od 12 mjeseci staža u struci, a u drugom slučaju treba imati 5 godina radnog iskustva, po mom mišljenju, bilo gdje, ako nije posebno naznačeno da baš mora biti na sličnim poslovima. Inače to nigdje u zakonu ne piše kao obveza poslodavca, posebno za poslove u privatnom sektoru, to je na odluci i želji poslodavca, koliko će tražiti da kandidat ima radnog iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdraav, je li imao netko situaciju prekidanja stručnog osposobljavanja i zapošljavanja u odvjetnučkom uredu. Idem na razgovor za stručno osposobljavanje. Velika vjeronatnost da cu ga dobiti i zanima me ukoliko krenem raditi hocu li moci prekinuti ga ako bi nasla posao u odvjetnickom uredu, tj. hoće li odvjetnik moći koristiti neku drugu mjeru za zapošljavanje ako sam već koristila ovu?   Je li imao tko ovakvo iskustvo?  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija