Jump to content
Tinat

Spor oko nasljedjivanja 5 stanova, nelegalno iznajmljivanje

Preporučene objave

Nakon smrti oca usla sam sa majkom i sestrom u spor oko nasljedjivanja 4 stana( 3 u Splitu, 1 u zagrebu) i apartmana na Solti. 2 nekretnine su nasljedstvo oca a 3 su stecene u braku. Ja zivim u 1 stanu.doticne u 2.u 1 je jos jedan clan nase ibitelji a 2 su prazna. Stan u zagrebu koji je bio prazan i sastavni dio ostavinske mase (a glasi na majcino ime, premda stecen u braku i kupljen za moje studiranje u zagrebu te sam jedina koja je u njemu zivjela) doticne su pocele uznajmljivat na svoju ruku bez dogovora sa mnom ni ne kazavsi da iznajmljuju i bez namjere da dijele prihode sa mnom. Isto su ucinile i sa Soltom koja je bila na ocevo ime. Sto mogu ucinit kako bi se zastitila i sprijecila ovakvo barbarsko gramzivo iznajmljivsnje dok traje spor oko imovine? 

Lp, Tinat

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Trenutno ovo nije suvlasništvo, već zajednička imovina, pa se primjenjuju odredbe čl. 57.-65. ZV-a, imate pravo sudjelovati u izvršavanju zajedničkog vlasništva i koristima od njega, i solidarno snositi troškove od zajedničkog vlasništva.

Ako ste u sporu oko nasljedstva, vjerojatno imate odvjetnika, što Vam on kaže?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad