Jump to content

Ugovor1968


anonimno 1968

Preporučene objave

Sporazumno smo se razveli. Nismo imali djece u braku a nakon  razvoda nisam uzela imovinu Bivsi suprug ima brata i sestru s kojima nije u dobrim odnosima i ne zeli da oni budu njegovi nasljednici vec bi to htio meni kao bivsoj supruzi prepisati uz uvjet ako bi se u meduvremenu ozenio tada bi dao toj zeni u cemu se i ja slazem jer to.cinimo samo da njegovi brat i sestra ne dobiju njegovu imovinu. Kakv ugovor bi bio valja  da ga njegovi nemogu raskinuti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom sestra i brat ne spadaju u krug hipotetskih nužnih nasljednika, ne bi mogli potraživati nužni dio u slučaju oporučnog raspolaganja u vašu korist, pa oporuka možda je rješenje trenutno, a onda, ako danas-sutra čovjek upozna novu ženu i s njome ostvari bračnu/izvanbračnu vezu, može oporuku promijeniti (i da je ne promijeni, ona bi mogla tražiti nužni dio, jasno, ukoliko bi isti bio povrijeđen osim ako bi ovo povjerenje o kojem pričamo, došlo u igru, pa biste se vi odrekla nasljedstva).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam dobro razumijela njegovi brat i sestra nebi imali pravo dobiti  nuzni dio ako bi htjeli razbiti oporuku iako sam ja sad  bivsa supruga njihova brata kojoj je on ostavio nekretnine  

 

Ako se napravi oporuka da meni ostavlja možemo li mi izmedju sebe napraviti neku pisanu izjavu i ovjeriti kod biljeznika ako se on ozeni da se oporuka poništava. Jesu li takve izjave pravovaljane

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, anonimno 1968 je napisao:

Ako sam dobro razumijela njegovi brat i sestra nebi imali pravo dobiti  nuzni dio ako bi htjeli razbiti oporuku iako sam ja sad  bivsa supruga njihova brata kojoj je on ostavio nekretnine  

Tako je, jer ne spadaju u krug nužnih nasljednika, iako bi moglil primjerice osporavati valjanost oporuke.

Prije 14 minuta, anonimno 1968 je napisao:

Ako se napravi oporuka da meni ostavlja možemo li mi izmedju sebe napraviti neku pisanu izjavu i ovjeriti kod biljeznika ako se on ozeni da se oporuka poništava. Jesu li takve izjave pravovaljane

Jednostavnije rješenje je u tom slučaju opoziv oporuke od strane vašeg bivšeg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija