Jump to content

Izbacivanje trudnice iz kuce.


Nosniff

Preporučene objave

Postovanje, moja situacija je ovakva. Naime prije nesto manje od mjesec dana sam,na nagovor djeda (koji je u postupku razvoda braka i u vrlo teskom psihickom stanju) dosla kod njega  iz razloga sto je njemu potrebna briga i skrb te ga navodno bivsa zena zlostavlja psihicki i fizicki. Inace ja sam u osmom mjesecu trudnoce i zamnom je takodjer u roku od deset dana dosao i moj suprug jer ipak ja sama sa njim ne mogu. On nas je prijavio na adresu te smo mi brinuli o njemu sto znaci kuhali mu,prali odjecu te ga financirali dok je u to vrijeme njegova bivsa supruga bila kat ispod s obzirom da je zaposlena kod njegovog najmoprimca a i takodjer ima malodobno dijete. Unazad par dana situacija je krenula nizbrdo,s obzirom na njegov ljubavni krah i raspad te ocito tesko financijsko stanje i situaciju na mene vrsi pritisak da otvorim firmu i dignem kredit kako bi "prezivio". S obzirom da sam ja buduca majka i sasvim cista od dugova za razliku od njegovih dvoje kceri na koje je dizao kredite,ja naravno nisam pristala i tu se ploca okrenula. Svakim danom je bio sve gori,zvao moju majku nazivajuci mene svakakvim imenima te vrijedjajuci mog muza na nacionalnoj osnovi(srbin je). Jucer navecer,znaci noc sa 30og na 31.kolovoza moja majka zove policiju radi prijetnji s njegove strane. Danas u toku dana on dozivi prebacaj i pocne mi se prijetit ovim rijecima "kurvo ubit cu tebe i tvoju mater,gonite mi se ti i ta srbendara van iz kuce" u to dolazi njegova,izgleda jos uvjek zakonita supruga (iako smo mi nju danas vidli prvi puta otkad smo ovdje) i zaprijeti mi rijecima  "imas 24sata da napustis MOJU kucu". S obzirom da ja trebam za dva tjedna donjeti svoje dijete na svijet,i iz najbolje namjere i nagovor moga djeda sam dosla ovdje da bi ja njega financijski uzdrzavala ja nemam sredstava da se snadjem i osiguram sebi uvjete za dalje. Moj muz je strani drzavljanin i mi smo sve ostavili iz straha i brige za mog djeda. Danas (31.8.) obavjestena je PP Pag koja je takodjer izasla na teren,uzela izjave i na moj zahtjev da dobijem zapisnik kazu da moram sama doci po njega u PP Pag i na zahtjev da se zove SOCIJALNA RADNICA da izadje na teren oni mi to ne ispunjavaju iako ja imam pravo na to jer se ovo odnosi na moje nerodjeno dijete koje je svom ovom situacijom ugrozeno sa strane mog djeda koji je ocito psihicki nestabilna osoba pod utjecajem bivse supruge,iako su,ponavljam,na sudu i u postupku razvoda te POD NADZOROM CZSS s obzirom da doticna ima malodobno dijete. Cijeli ishod situacije je na kraju ovakav da sam ja sa koferima i muzem u apartmanu bez kuhinje,bez case,vilice ili noza a takodjer i bez hrane POD UVJETOM da u roku 72h (po novom) se snadjem i napustim kucu. Smatram da su sva moja ljudska prava ovim cinom povrijedjena,da je moje dijete ugrozeno te da je ovo ozbiljno kazneno dijelo (teska povreda prava majke i djeteta) i molim vas da mi pomognete jer sam nemocna i jako se bojim nakon svih ovih prijetnji s njihove strane. Takodjer mi odbija vratiti dokumente i time me stavlja u nezgodnu situaciju s obzirom da je on osoba sklona prevarama (ima kupljenu diplomu za odvjetnika,osudjivan je,bio je u novinama radi prijevara te je izrazito neuracunljiv.)

nadalje,moje pitanje je koja su moja prava i mogucnosti? S obzirom da me bas zakacio vikend. Poslala sam mejl czss,policiji i dorhu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje sam vam postavio iz razloga, jer bi najbolja solucija bila da se maknete od tamo, i radi sebe i radi djeteta u dolasku.

Trenutno vas štiti posjedovna zaštita, što znači da vas se silom ili prijetnjom ne može izbaciti van, ali vlasnik ima pravo da sudskim putem zatraži iseljenje, što bi vam dalo malo na vremenu, ali u konačnici, sudskom odlukom biste bilia dužna napustiti kuću, zajedno sa suprugom.

Druga stvar su prijetnje, koje se slobodno prijave nadležnom Općinskom DORH-u, međutim vaš problem time neće biti riješen (dobit ćete osudu djeda sa uvjetnom kaznom), jer će se ovakovo ponašanje nastaviti i u budućnosti. Ne možete pravno goniti nekoga jer nije čovjek.

Pokušajte naći drugi smještaj, to vam je najbolja opcija u ovom slučaju, sve drugo rezultirati će zdravstvenim i pravnim problemima nemale naravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija