Jump to content

Pojašnjenje novog zakona o ovrhi


gangula

Preporučene objave

Ako ovrhovoditelj može mijenjati predmet ovrhe i time prekidati zastarni rok kad bi onda trebala nastupiti zastara ako uopće?

Npr...sad nakon 3 godine mijenja predmet ovrhe u pokretnine i nekretnine...nakon 3 godine opet mijenja u novčana sredstva...nakon 3 godine opet promijeni u pokretnine i nekretnine...itd

Po tome može doživotno tako bez da nastupi zastara ili sam nešto krivo shvatio?

uređeno: od gangula
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima 

Ja sam novi ovdje

Naime zivim u Njemackoj

Ostao sam bez posla i sada primam naknadu sa njihovog zavoda

S tim da imam kredit 

Naknada jedva pokriva kredit i najam za stan

Mene sada zanima,neznam koliko poznajete njemacki zakon..

Jer sam trazio svugdje i nisam jos nasao

Kasnim sada vec ratu i pol jedne za kredit

Zanima me koliko imam vremena do ovrhe ukoliko neuspijem naci posao i sto mogu uciniti po tom pitanju ??

Banka me je trazila ovaj mjesec da ovih pola rate platim ovaj mjesec u 3 jednaka obroka,sto ja nisam u mogucnosti jer sam sam tu. 

Bitno mi je samo da znam koliko imam vremena dok ne nastupi ovrha?

Ako netko zna kakve informacije bio bih mu zahvalan na pomoci.

Pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo što taj dug nije ono što dužnik stvarno duguje i što se on utrostručio i dalje samo raste po nekim lihvarskim kamata i još plus izmišljenih troškova tako da iz tog kruga rijetki uspiju izaći jer tu nema kraja, stog to je dužničko ropstvo s blagoslovom državnih institucija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Jada19 je napisao:

Samo što taj dug nije ono što dužnik stvarno duguje i što se on utrostručio i dalje samo raste po nekim lihvarskim kamata i još plus izmišljenih troškova tako da iz tog kruga rijetki uspiju izaći jer tu nema kraja, stog to je dužničko ropstvo s blagoslovom državnih institucija.

Tako je. Zato se prodaju krediti bez rizika jer su osigurani od osiguratelja što je jamstvo da će banka uvijek dobiti novac+kamate kao i osiguranje u krajnjem slučaju (ako slučajno izgubi postupak) dobiti štetu od reosiguranja a dužniku će se do kraja života uz blagoslov institucija prekidati zastarni rokovi (uz smiješak ovrhovoditelja)  i onemogućavati normalno funkcioniranje.

Drugim riječima da bankar posuđuje svoj osobni novac 80%kredita ne bi bilo odobreno jer bi uredno podigao ljestvicu rizika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Wanksta je napisao:

Drugim riječima da bankar posuđuje svoj osobni novac 80%kredita ne bi bilo odobreno jer bi uredno podigao ljestvicu rizika. 

Apsolutno se slažem.Meni je čak rata bila veća od 50% primanja.Mislim da nijedan iole ozbiljan bankar ne bi ni pomišljao na takvo nešto osim ako nije apsolutno i bez sumnje siguran da će se naplatiti pa ako treba i vidom dužničkog ropstva.Tako da sumnjam da će se zakon promijeniti u vezi toga, uvođenjem bilo kakve apsolutne zastare netko gubi jako veliki novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija