Jump to content

Mjenica


ludi_svjet_321

Preporučene objave

Pozdrav,ako moze neko da mi pomogne savjetom?Naime potpisao sam ugovor sa jednom agencijom za zaposljavanje,u ugovoru se ja obavezujem da zavrsim skolovanje koje mi ta agencija trenutno placa( ja se obavezujem da cu vracat taj dug skolarine kada dobijem posao) ,a agencija se obavezuje da ce mi pronaci posao u roku od 6 mjeseci u struci za koju me skoluje,u suprotnom ako mi ne pronadju radno mjesto ,ja se oslobadzam troskova skolarine. Sto se tice ugovora sve mi je jasno ,ali sada agencija zeli da potpisem mjenicu za taj iznos skolarine.Pa mi sada nije jasno cemu mjenica ako sam se obavezao ugovorom.Dal postoji mogucnost da mi naplate 2 puta po istom osnovu jer u mjenici se nevidi povodom cega sam se obavezao .Svaki pomoc mi je dobro dosla.Molim ako neko zna hitan odgovor posto mi to traze hitno...hvala unaprijed ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mjenica je sredstvo osiguranja, tj. jamstvo da će ti moći naplatiti ono što su u tebe uložili (ako imate samo ugovor, u slučaju neplaćanja se mora pokrenuti tužba, a ako postoji mjenica, odmah se može ići na ovhu).

To nije nikakav čudan postupak s njihove strane, a hoće li ju zlorabiti, nemoguće je unaprijed reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru,ja svako zelim platiti skolovanje meni to nije problem.Al mi nije jasno sto u ugovoru se navodi ako agencija ne pronadje posao u roku od 6 mjeseci da se oslobadjam troskova a sad kao sredstvo osiguranja placanja troskova zele da potpisem mjenicu,tz.da ta odredba da se ne placaju troskovi ako agencija ne nadje posao ne pije vodu...to je znaci nacin da se prikupe kandidati da se skoluju preko agencije a ne na drugom mjestu...a agencija je sebi nasla nacin da u svakom slucaju naplati troskove cak i ako oni ne ispune uslove iz ugovora...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija