Jump to content

Nasljedno pravo


ljejla

Preporučene objave

Poštovanje! Molim vas moj je otac nakon razvoda braka sudski podjelio imovinu s majkom prije dvadeset godina.Nakon toga je stekao jos jednu nekretninu. Pošto se je otac ponovo oženio mene zanima kako nakon njegove smrti ukoliko on ne napiše oporuku tko je nasljednik te njegove imovine? Samo ja kao sin ili i njegova sadašnja supruga iako je on već kupio stan prije nego se oženio s njom? Napominjem da nisam u najboljim odnosima s ocem i mačehom. Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, sukladno Zakonu o naslijeđivanju njegovu imovinu naslijeđujete zajednički, i Vi i njegova sadašnja supruga, a u slučaju da imovinu oporučno napiše na sadašnju suprugu, Vi imate pravo pobijati istu ili, ako je ne pobijate, imate pravo na nužni dio....

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, ljejla je napisao:

Postoji li način ipak da nju isključim iz nasljedstva

Vi niste u takvom pravnom položaju da bi je uopće mogli isključiti iz nasljedstva,što će reći da takvu pravnu radnju koja mora biti opravdana(isključenje iz nasljedstva) može poduzeti vaš otac izravno kroz oporuku ili na posredan način tako da s vama sklopi ugovor o doživotnom uzdržavanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, samo vlasnik nekretnine, a to je u Vašem slučaju Vaš otac, na način koji Vam je opisao poštovani Matrix, i to za vrijeme života, poslije njegove smrti, naravno ako nema oporuke ili kakav drugi ugovor, njegova sadašnja supruga i Vi, kao njegov sin, ste ravnopravni nasljednici, drugi nasljednički red, sukladno Zakonu o nasljeđivanju i nijedno od Vas ne može drugo isključiti kao njegovog nasljednika, tj ne može poduzeti nikakvu pravnu radnju kojom bi isključili jedno drugo kao ravnopravnog nasljednika iza pokojnog supruga, tj. oca...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se izvinjavam, napravio sam lapsuz, ali ne namjerno, bio je slučajan, Vi kao dijete pokojnika (oca) i njegova sadašnja supruga, ne činite drugi nasljednički red (niz), kako sam u svom prethodnom postu napisao, već prvi sukladno Zakonu o nasljeđivanju, joše jednom moja isprika zbog tog navedenog lapsuza...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija