Jump to content

Prijava kod drugog poslodavca, ako nije prošla odjava prvog


Max disel

Preporučene objave

Uglavnom zanima me jel može men poslodavac y prijaviti ,ako me x nije odjavio. Točnije za X sam radio od 4.8-28.8.2018. 31.8 je istekao ugovor iz nepoznatih razloga nisu ga produžili iako sam ja pitao razlog pričaju markove konake i meni se čini da ne znaju ni sami razlog ili ne žele reći, ali dobro što sad da se radi. Bio danas u firmi vratio im ključ od ormara jer su rekli da to vratim i tjt i pitao sam za papire rekli su da ću ih dobit kada prođe odjava sa Mirovinskog i Hzzo i da bi moglo možda biiti ovaj tjedan.Sada sam počeo skupljat papire za poslodavca y i on je reko da bi htio papire do četvtrka jer u petak ak ide prijava taman vikend pa ide to teže. Za prijavu je naveo neke papire. A PK i ovo ostalo što je kod starog poslodavca je naveo kao dokumente koji se šalju njemu u ured.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ne možete istovremeno biti prijavljeni na puno radno vrijeme kod dva poslodavca, ali... vaš je ugovor istekao 31.8, s tim vas je datumom poslodavac odjavio, dakle od 1.9. ste slobodni zasnovati novi radni odnos. Što se papirologije tiče, za novu prijavu vam nije potrebna obrađena Odjava, dovoljna će vam biti i potvrda da je odjava predana, tu potvrdu stari poslodavac normalno može isprintati sa e-mirovinskog. Zato slobodno kod starog poslodavca, objasnite situaciju, zamolite svoje papire, a umjesto odjave tražite potvrdu da su odjavu predali, dok ćete po samu odjavu doći kad vam jave da je obrađena... i to je to.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Potočnica je napisao:

Da, ne možete istovremeno biti prijavljeni na puno radno vrijeme kod dva poslodavca, ali... vaš je ugovor istekao 31.8, s tim vas je datumom poslodavac odjavio, dakle od 1.9. ste slobodni zasnovati novi radni odnos. Što se papirologije tiče, za novu prijavu vam nije potrebna obrađena Odjava, dovoljna će vam biti i potvrda da je odjava predana, tu potvrdu stari poslodavac normalno može isprintati sa e-mirovinskog. Zato slobodno kod starog poslodavca, objasnite situaciju, zamolite svoje papire, a umjesto odjave tražite potvrdu da su odjavu predali, dok ćete po samu odjavu doći kad vam jave da je obrađena... i to je to.

Kod starog poslodavca je PK E sada jel to njemu treba sve dok ne isplate plaće ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Realno mu ne treba, jer ima sve potrebne podatke za kolovoz (uostalom, može ju kopirati). No imajte na umu da poslodavac ima rok od 15 dana od prestanka radnog odnosa za povrat dokumentacije, a novom poslodavcu PK neće trebati do obračuna plaće za rujan. Također, papirnate PK se povlače iz upotrebe, Porezna ih e-sustavom šalje poslodavcima - trebalo bi još provjeriti, ali mislim da će ju automatikom poslati vašem novom poslodavcu kada vas prijavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija