Jump to content

Zapisnici iz policije


Vanjapusic

Preporučene objave

Dobar dan.

Više puta sam zvao policiju da dođe u moj dom radi obiteljskog nasilja. Policija je došla, smirila situaciju ali nikada nitko nije bio priveden ili nešto slično. Zapisnike ili nešto drugo nikada nisam dobio, niti sam to tražio, od policije ili centra. Od svih događaja imam samo datume kada je policija bila kod mene u intervenciji. Na koji način mogu dobiti te zapisnike od policije? Pošto neke datume niti ne znam, jer sam zaboravio, dali se može uputiti općeniti zahtjev policiji u kojem se traži kopija svih zapisnika sa intervencija koje je policija provela u mojoj obitelji?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može se dobiti potvrda o pruženoj intervenciji, a plaća se 20 kuna biljega.

Za što točno ti to treba? Pitam da ne plaćaš bez veze za te papire, jer će na njima pisati da je tog-i-tog dana taj-i-taj zatražio intervenciju policije zbog toga-i-toga, a kojom je utvrđeno da nema elemenata kaznenog djela ni prekršaja. Kratko i bez nekih pojedinosti. Kopiju policijskog izvješća ne možeš dobiti (može ju dobiti sud u nekom postupku, kao i CZSS i dr. tijela).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, drot13 je napisao:

Može se dobiti potvrda o pruženoj intervenciji, a plaća se 20 kuna biljega.

Za što točno ti to treba? Pitam da ne plaćaš bez veze za te papire, jer će na njima pisati da je tog-i-tog dana taj-i-taj zatražio intervenciju policije zbog toga-i-toga, a kojom je utvrđeno da nema elemenata kaznenog djela ni prekršaja. Kratko i bez nekih pojedinosti. Kopiju policijskog izvješća ne možeš dobiti (može ju dobiti sud u nekom postupku, kao i CZSS i dr. tijela).

Čisto zato da se vidi tko je i zbog čega zvao policiju i koliko puta. Zahtjev se može preuzeti u policiji ili ga moram sam sastaviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , drot13 je napisao:

Na njima će pisati da je tog-i-tog dana taj-i-taj zatražio intervenciju policije zbog toga-i-toga, a kojom je utvrđeno da nema elemenata kaznenog djela ni prekršaja. Kratko i bez nekih pojedinosti. Kopiju policijskog izvješća ne možeš dobiti (može ju dobiti sud u nekom postupku, kao i CZSS i dr. tijela).

Primjer. Gospođa je trebala predati dijete prema Rješenju, ali iz psihozlostavljačkih i inih razloga nije. Kreativna je u okretanju stvarnosti naglavce. Zovem policiju. Dođe patrola. Vidi, shvati, odu do nje. Apeliraju na nju da preda dijete sukladno Rješenju. Ona ih glatko otpili (to su mi naknadno ispričali)  i najavi im da će mi dijete predati kako ona hoće tj. sljedeći dan (s 24 sata zakašnjenja). Nakon toga se ništa ne dogodi. Nema posljedica. Nema poziva u CZSS, nema ničega. Hoće li dakle u zapisniku samovoljno iživljavanje i demonstracija skrbničke moći biti registrirano ili će i tu pisati kako nema elemenata kaznenog djela odnosno prekršaja? I to je činila svako toliko pri čemu nas je sve držala u neizvjesnosti i napetosti hoće li ovog puta u zadnji čas biti "milosrdna" ili će se ipak igrati mačke i miša i ne poštivati Rješenje - bez ikakvih dugogodišnjih posljedica za takvo ponašanje.

 

prije 7 sati , drot13 je napisao:

Kopiju policijskog izvješća ne možeš dobiti (može ju dobiti sud u nekom postupku, kao i CZSS i dr. tijela).

Što sve sadržava policijsko izvješće? To su date izjave onoga tko prijavljuje i onoga koji je prijavljen ili ima i drugih bilježaka, zapažanja, komentara i sl.?
Dakle, radi se o internom dokumentu. U prijevodu, čovjek se ne može osvrnuti na eventualno pogrešno utvrđeno činjenično stanje odnosno manipulativne postupke druge strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, Strawinsky je napisao:

Primjer. Gospođa je trebala predati dijete prema Rješenju, ali iz psihozlostavljačkih i inih razloga nije. Kreativna je u okretanju stvarnosti naglavce. Zovem policiju. Dođe patrola. Vidi, shvati, odu do nje. Apeliraju na nju da preda dijete sukladno Rješenju. Ona ih glatko otpili (to su mi naknadno ispričali)  i najavi im da će mi dijete predati kako ona hoće tj. sljedeći dan (s 24 sata zakašnjenja). Nakon toga se ništa ne dogodi. Nema posljedica. Nema poziva u CZSS, nema ničega. Hoće li dakle u zapisniku samovoljno iživljavanje i demonstracija skrbničke moći biti registrirano ili će i tu pisati kako nema elemenata kaznenog djela odnosno prekršaja? I to je činila svako toliko pri čemu nas je sve držala u neizvjesnosti i napetosti hoće li ovog puta u zadnji čas biti "milosrdna" ili će se ipak igrati mačke i miša i ne poštivati Rješenje - bez ikakvih dugogodišnjih posljedica za takvo ponašanje.

U izvješću će pisati zatečeno stanje, onako kako sam napisao malo niže (tvoja i njena strana). Ako utvrde kazneno djelo i/ili prekršaj, podnijet će i odgovarajuću prijavu, a ako ne, tako će u izvješću i napisati. To što jedna strana smatra da je počinjeno kazneno djelo i/ili prekršaj ne znači da stvarno tako i je, a moguće je i da se naknadno utvrde elementi kaznenog djela i/ili prekršaja, pa se podnese i odgovarajuća prijava. Samo nepoštivanje sudskog rješenja nije automatski i kazneno djelo (niti prekršaj).

Svako takvo izvješće se šalje u nadležni CZSS.

 

Prije 40 minuta, Strawinsky je napisao:

Što sve sadržava policijsko izvješće? To su date izjave onoga tko prijavljuje i onoga koji je prijavljen ili ima i drugih bilježaka, zapažanja, komentara i sl.?
Dakle, radi se o internom dokumentu. U prijevodu, čovjek se ne može osvrnuti na eventualno pogrešno utvrđeno činjenično stanje odnosno manipulativne postupke druge strane.

Sadržava tko su zatečene osobe, što je svaka od njih izjavila, što je utvrđeno (osobnim zapažanjem i jesu li utvrđena kaznena djela i/ili prekršaji), te što je poduzeto (privođenja, prekršajni/kazneni postupci, upućivanje na druge službe...).

To nije interni dokument, a sud ga može koristiti u postupku i osoba se u postupku može osvrnuti na sve što želi - samo izvješće nije dokaz u postupku (ako se utvrđuje neka činjenica iz izvješća, sud zove policajci i njihova izjava na sudu je dokaz).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Moj problem je kada sam kod socijalne radnice u bolnici koja je iz mojeg razgovora zaključila da ima elemenata za pokretanje kazne za obiteljsko nasilje.Pozive smo dobili od centra za socijalanu skrb (suprug,djeca i ja)znači obrađeni smo.Ali policija nikada po kazni nije postupila niti su date bilo ikakve izjave. U međuvremenu smo se preselili. Socijalna radnica kaže da je spis poslan a da nezna kamo.Sada trenutačno je podnesen zahtjev rastave i taj mi je uvid u spis potreban.pomoć.

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije moguće, u stvari, je ako CZSS nikome nije proslijedio Vaš predmet ili proslijedio direktno sudu...

Pismeno zatražite očitovanje od strane djelatnika CZSS koji su postupali u Vašem predmetu (preporučeno sa povratnicom), jer oni moraju znati što su uradili, i jesu li, uopće, što radili po tome i kome su proslijedili...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, 309 je napisao:

Da li je moguće da CZSS uništi spis?

Jer mi se sve čini da ako imaš dobre veze možeš to napraviti?!!!

Mislim da se nebi upuštali u tako nešto, jer bi se radilo o KD, a zasigurno to i oni znaju...

Kažem, pismenim putem zatražite njihovo očitovanje i to pošaljite preporučeno sa povratnicom, a oni su Vam dužni, sukladno zakonu, pismeno se očitovati u roku od 15-30 dana..

Sretno..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pomoć!

Ovako nešto sam namjeravala pisati CZSS da se očituju

Predmet:očitovanje od strane djelatnika tog i tog CZSS tog i tog

Molim gore navedeni naslov da mi se očituje glede mojeg predmeta koji je pokrenut na prijavu socijalne radnice iz bolnice te i te tijekom 5 mj.ove godine. Uredno smo se prvo ja, pa zatim suprug i na kraju djeca odazvali pozivu na nazgovor koji je vodila socijalna radnica ta i ta. Nikada po tom predmetu se nije više postupalo. Molim gore navedeni naslov da se očituje što su sve radili,koje korake su poduzeli i najbitnije kome je proslijeđen, jer smo se u međuvremenu preselili i Vaš CZSS nije nadležan.

Sa štovanjem

Datum i mjesto                      potpis

 

Molim odgovor da li je to u redu, a ako ne molim pomoć.

Unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na kraju Vam ide sa poštovanjem, ne sa štovanjem, u globalu to bi bilo to...

Samo si u gornji lijevi kut (ćošak) stavite svoje generalije (podatke), ispod toga desno CZSS xxxx (koji Centar je u pitanju), također možete nasloviti na ravnateljicu/ravnatelja, tako da ispod CZSS kojem se obraćate samo stavite n/r ravnatelja, u biti to bi Vam bilo najbolje napraviti, nasloviti na ravnatelja/ljicu...

I molim gore naslovljeni CZSS, ne naslov kako ste upisali...

Datum i Vaš potpis i to bi bilo to...

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , 309 je napisao:

Poslala CZSS-u da mi se očituju preporučeno i sa povratnicom.

Sada samo čekat i nadati se ...

Dobro, sada su Vam se dužni očitovati pismenim putem, tj. na način na koji ste i zatražili njihovo očitovanje, u određenom vremenskom roku....kada Vam dođe njihov odgovor možete se povratno javiti kako bi Vam se mogle dati određene daljnje smjernice koje, naravno, ovise o njihovom odgovoru (očitovanju)..

Što se tiče povratnice, dobro ju sačuvajte radi možebitnog dokaza u daljnjem postupku..

Sretno još jednom...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija