Jump to content
Sign in to follow this  
Koviljka.f

Državljanstvo temeljom prebivališta

Preporučene objave

Rođena sam u R Hrvatskoj, početkom 1990. godina slijedom dešavanja kao maloljetnica otišla sam iz Hrvatske. U braku sam sa državljaninom Hrvatske, živimo u inozemstvu, a ove godine predala sam u konzulatu zahtijev za stjecanje državljanstva Hrvatske. Početkom ovog tjedna otišla sam do svog rodnog grada kako bih prikupila neophodnu dokumentaciju. U PU su mi dali uvjerenje u kojem je navedeno da imam prijavljeno prebivalište u RH od 1988. godine, a dežurni policajac mi je rekao da mogu na osnovu toga dobiti osobnu, a da mi samo nedostaje OSB, dok su mi na šalteru tražili domovnicu.

Malo je rečeno da sam zbunjena, da li neko ima slična iskustva i šta mi je sljedeće činiti.

Hvala vam svakako

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Možda si upisana u knjigu državljana po ocu?Imaš temu o zakonima koji su vrijedili prije pa po datumu rođenja vidi kojo je bio važeći.Prijava prebivališta u onoj državi nije išla po državljanstvu nego je bilo bitno da si iz bilo koje republike.Provjeri u tom gradu jesi li upisana u knjigu državljana i vidi što ti piše u izvodu iz knjige rođenih izdanom po rođenju.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this