Jump to content
  1. prof

prof

• Similar Content

• objavio balbudabifu
      Poštovanje,
      Evo zanima me sljedece.
      Klijent iz Texasa, US zahtjeva od naše tvrtke Taxpayer number (TIN) i veli da se moramo nalaziti na Texas Approved Vendor List.
      Moje pitanje je: Da li je ikako moguce da se OIB  iz Hrvatske koristi kao TIN odnosno Taxpayer Identification Number u Americi.
      I na koji nacin doci na taj Vendor List?
      Ukoliko znate nekog računovođu odnosno CPA iz US a da je Hrvat ili bi mogao pomoci te dati savjet oko ovog slobodno mi posaljete njegov mail u Inbox ili nekamo.

Hvala puno i ugodan ostatak dana!
    • objavio dodo245
      Pozdrav svima,
      student sam i izrađujem web stranice. Planiram napraviti svoj proizvod (web stranicu) koju bi se dalo prodati više puta.
      Uz prodaju web stranice, kao uslugu planiram ponuditi klijentima i održavanje web-a, ali i vršenja izmjena sukladno njihovim promjenama. 
      Nažalost, preko studentskog ugovora mogu raditi samo sa obrtima i pravnim osobama, ali ne i sa fizičkim.
      Na koji način bih mogao poslovati s fizičkim osobama (bez otvaranja tvrtke/obrta)? Na koji način se plaća porez i na koje način mogu smanjiti davanja državi?
      Uz to, kako mogu ugovarati poslove na daljinu, npr. ako su klijenti iz sasvim drugog dijela RH pa da se ne moramo fizički susresti?
    • objavio Aki420
      Pozdrav.
      Zanima me da otvorim privatan parking,dali netko ima iskustva sa tim.?
      Koliko su porezi i davanja drzavi,? Dali ima nekih ultimatuma i tako dalje..

Unaprijed hvala ?
    • objavio Pandalanda
      Poštovani, prešla sam godišnji studentski limit zarade od 15 tisuca kuna i zanima me kakav je daljnji proces toga. Inace sam prijavljena na tatu(umirovljenik), kao i druge dvije moje mlade sestre. Znam da trebam otici u poreznu upravu dio grada gdje pripadam, ali koliko dugo to traje, hoću li morati izraditi svoju poreznu karticu, i kada je uopce napravim hoce li moj tata ili ja morati platiti porez na onaj dio od 15k nadalje koji sam zaradila?
  • Online korisnici