Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Sign in to follow this  
siscanka

Naslijedstvo-porez na naslijedstvo

Preporučene objave

Dobar dan,

situacija je slijedeća: suprug je ostavinskom raspravom naslijedio dio kuće svog pokojnog strica. Naime, živio je s nama u zajedničkom dvorištu i potkraj njegovog života mi smo vodili brigu o njemu.Pošto nije imao potomaka, imovina se dijelila na njegovog brata i sestru, a oni su se toga odrekli u korist mog supruga...

Pošto i sami živimo u maloj kući, a imamo troje djece, htjeli smo adaptirati taj dio kuće i spojiti s našim...

Problem je što još nismo dobili rješenje o porezu koji bi trebali platiti...

Suprug je danas bio u Poreznoj da provjeri i rekli su mu da smo u procesu obrade, ali se još čeka dolazak procjenitelja i njegova procjena....Ali i da sumnjaju da će to biti ove godine....

Sad, dali da ulazimo u tu adaptaciju prije dobivanja rješenja o porezu ili ne? U stanju u kakvom kuća trenutno jest ne možemo smjestiti djecu, jer je sve derutno...

Ako to sredimo, koliko i kako to može utjecati na procjenu?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, siscanka je napisao:

Ako to sredimo, koliko i kako to može utjecati na procjenu?

Može utjecati negativno,a i ne mora ukoliko obezbjedite dokaze o stanju nekretnine prije adaptacije i vašem ulaganju.

Podijeli ovu objavu

Poštovani,

stric mi je za njegova života javno bilježničkim Ugovorom o darovanju, darovao kuću, okućnicu, obradive bašče, livade...i dr. Na Ugovoru je upisana vrijednost darovane imovine u ukupnoj vrijednosti od 60.000,00 HRK. 

Zadnjih godinu dana života stric je preko Centra za socijalnu skrb bio zbrinut u udomiteljskoj obitelji, a inače nije primao mirovinu, već socijalnu pomoć. U Teretovnici zabilježba je Centra za socijalnu pomoć za gore navedenu imovinu.

Ostavinska rasprava zakazana je za tjedan dana pa sam u nedoumici oko prihvaćanja nasljedstva zbog visine plaćanja dugova, a sa druge strane postoji emotivni dio, jer se radi o djedovini, pa me zanima sljedeće:

Kako mogu znati iznos potraživanja Centra za socijalnu skrb ako bih se prihvatio nasljedstva?

Na koji se način vrši procjena vrijednosti naslijeđene imovine? Čini mi se da je iznos naveden u Ugovoru pretjeran,s obzirom da je stric u ZK upisan kao suvlasnik samo dijela te imovine (4/30).

Koliko se plaća porez na naslijeđenju imovinu?

Inače predmetna imovina se nalazi u skoro pa napuštenom ruralnom zaseoku Dalmatinske zagore, (nema vodovoda, kanaliazacije..), te je tržišno bezvrijedna.

Hvala,pozdrav

Podijeli ovu objavu

Prije 59 minuta, tomizg33 je napisao:

ako bih se prihvatio nasljedstva?

prije 1 sat, tomizg33 je napisao:

stric mi je za njegova života javno bilježničkim Ugovorom o darovanju, darovao kuću, okućnicu, obradive bašče, livade.

Jel vi mislite na nasljeđivanje imovine koja vam je već darovana??

Podijeli ovu objavu

Oprostite, zaboravio sam napisati da ja po ugovoru o darivanju nisam ništa poduzimao, odnosno nisam napravio uknjižbu prava vlasništva za njegova života. Zato pitam za trenutnu situaciju sada.

Hvala

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  

• Similar Content

• objavio dodo245
      Pozdrav svima,
      student sam i izrađujem web stranice. Planiram napraviti svoj proizvod (web stranicu) koju bi se dalo prodati više puta.
      Uz prodaju web stranice, kao uslugu planiram ponuditi klijentima i održavanje web-a, ali i vršenja izmjena sukladno njihovim promjenama. 
      Nažalost, preko studentskog ugovora mogu raditi samo sa obrtima i pravnim osobama, ali ne i sa fizičkim.
      Na koji način bih mogao poslovati s fizičkim osobama (bez otvaranja tvrtke/obrta)? Na koji način se plaća porez i na koje način mogu smanjiti davanja državi?
      Uz to, kako mogu ugovarati poslove na daljinu, npr. ako su klijenti iz sasvim drugog dijela RH pa da se ne moramo fizički susresti?
    • objavio Aki420
      Pozdrav.
      Zanima me da otvorim privatan parking,dali netko ima iskustva sa tim.?
      Koliko su porezi i davanja drzavi,? Dali ima nekih ultimatuma i tako dalje..

Unaprijed hvala ?
    • objavio Pandalanda
      Poštovani, prešla sam godišnji studentski limit zarade od 15 tisuca kuna i zanima me kakav je daljnji proces toga. Inace sam prijavljena na tatu(umirovljenik), kao i druge dvije moje mlade sestre. Znam da trebam otici u poreznu upravu dio grada gdje pripadam, ali koliko dugo to traje, hoću li morati izraditi svoju poreznu karticu, i kada je uopce napravim hoce li moj tata ili ja morati platiti porez na onaj dio od 15k nadalje koji sam zaradila?
    • objavio herostrat
      Molio bih savjet za slijedeću situaciju:
      Imam olakšicu na svoju 15-godišnju kćer. Međutim, u slijedećoj 2019. očekujem da će ona zaraditi nekoliko puta veći iznos od ovih 15.000,00 kn. Riječ je o jednokratnom iznosu za filmsku ulogu.
      Može li mi netko reći što trebam poduzeti glede poreza? Odjaviti je sa svoje porezne kartice? Na početku godine ili kad dođe do uplate tog iznosa? U biti, što napraviti da bi to prošlo najbezbolnije za mene (koji na račun kćeri imam 200-tinjak kuna veću plaću)
      Hvala unaprijed!
  • Online korisnici