Jump to content

Deblokada računa


Morrigan

Preporučene objave

Pozdrav!

Imala sam blokadu računa, sve skupa malo više od 10 tisuća kuna. Naime, otac je u moje ime potpisao pretplatu T-comu dok nisam bila kod kuće i nije ju plaćao, a ja sam tada išla još u srednju školu i nisam radila pa nisam mogla podmiriti njegove dugove i tako su se nagomilali. Osim toga, negdje u tom vremenu je i kupio "meni" auto za koji nisam imala priliku ni sjesti prije nego što ga je slupao i usput pokupio nekoliko kazni koje su sve išle na moj račun, a ja nemam ni vozačku dozvolu. Prije tri dana primjetila sam da je ostalo još 770kn, a ostalo je skinuto. Otišla sam u Finu informirati se, T-com je skinuo ovrhu a ovo što je ostalo su kazne za parkiranje.

Nedavno sam diplomirala i uskoro ću početi raditi pa me zanima hoće li se ta ovrha vratiti kada mi krene sjedati plaća na račun? Gospođa u Fini je rekla da to ovisi o T-comu i da vjerojatno neće, ali da ne zna sa sigurnošću reći. Tražeći po internetu, naišla sam na nekoliko slučajeva gdje se ovrha ponovno pokrenula nakon što je prva kuna sjela na račun, ali nije bilo specificirano o kojoj firmi se radi.

Ako će se ovrha vratiti, kakvog smisla onda ima deblokada računa? Hoće li u tom slučaju ovrha kretati ispočetka, odnosno od glavnice pa će se ispočetka stvarati kamate, ili će se samo nastavljati gdje je stala? Hoće li biti dodatnih troškova radi pokretanja nove ovrhe? Postoji li mogućnost nekakve nagodbe?

Pomirila sam se već s tim da ću morati nekoliko mjeseci raditi besplatno, ali sam frustrirana time što sam od početka ukopana u dugove za koje ni lipe nisam odgovorna, osim što sam naivno povjerovala vlastitom ocu.

Postoji li ikakvo rješenje? Što bi bilo najbolje učiniti u ovoj situaciji, ako uopće postoji kakav izbor? Unaprijed hvala na bilo kakvom savjetu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Donesena je nova odredba Zakona o ovrsi na novčanim sredstvima, koja kaže da ovrhe koje se nisu izvršavale 3 godine ili dulje, se miču iz redoslijeda izvršavanja, tako da se to vjerojatno dogodilo i s Vašim ovrhama sad u kolovozu kad je ta odredba stupila na snagu. Nakon toga, vjerovnik može ponovno pokrenuti ovrhu, ali mora platiti i dodatne troškove, što će na koncu opet prebaciti na Vas kao dužnika. 

Po mom mišljenju, bilo bi najbolje dogovoriti sa svakim pojedinim vjerovnikom da Vam dio otpuste, da dio platite, jer samo iz razloga što je to bio otac koji Vas je opteretio dugom, po mom mišljenju ne biste mogli osporavati već odavno pravomoćne ovrhe (možete li od oca osigurati da plati to umjesto Vas?), tako da ponudite vjerovnicima da se ne moraju vraćati na Vaše račune ili druge predmete ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Donesena je nova odredba Zakona o ovrsi na novčanim sredstvima, koja kaže da ovrhe koje se nisu izvršavale 3 godine ili dulje, se miču iz redoslijeda izvršavanja, tako da se to vjerojatno dogodilo i s Vašim ovrhama sad u kolovozu kad je ta odredba stupila na snagu. Nakon toga, vjerovnik može ponovno pokrenuti ovrhu, ali mora platiti i dodatne troškove, što će na koncu opet prebaciti na Vas kao dužnika. 

Po mom mišljenju, bilo bi najbolje dogovoriti sa svakim pojedinim vjerovnikom da Vam dio otpuste, da dio platite, jer samo iz razloga što je to bio otac koji Vas je opteretio dugom, po mom mišljenju ne biste mogli osporavati već odavno pravomoćne ovrhe (možete li od oca osigurati da plati to umjesto Vas?), tako da ponudite vjerovnicima da se ne moraju vraćati na Vaše račune ili druge predmete ovrhe.

Hvala na odgovoru!

Znači ovo je još gora situacija nego što je bila... otac ne može ništa jer nema čime platiti, on je u znatno gorim dugovima.

Molim još samo za objašnjenje kako točno izgleda nagodba? Odnosno, obzirom da je T-com u pitanju kome se trebam javiti, gdje trebam ići? Pretpostavljam da ne mogu samo doći u poslovnicu i tražiti šefa smjene :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija