Jump to content

Prekršajni nalog temeljen na poništenom rješenju


rkahler

Preporučene objave

Veterinarski inspektor je 14.8.2015. napisao rješenje gdje me tereti za neadekvatno držanje mačaka.

Ministarstvo poljoprivrede je to rješenje poništilo 29.9.2015. temeljem mog prigovora.

No veterinarski inspektor 23.6.2016. piše prekršajni nalog temeljen na tom poništenom rješenju.

Ponovno sam napisao prigovor i tražio da se prekršajni nalog ukine.

Danas sam dobio poziv sa prekršajnog suda za glavnu raspravu.

Da li je taj prekršajni nalog i dalje važeći ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa pozivom nisam dobio optužni prijedlog, iako je ovo prvi poziv, a u zaglavlju me se tereti za kršenje točke zakona koja ne postoji.

Stoga mi to ostavlja dojam šlamperaja lokalnog suda.

Pa ponavljam pitanje : da li prekršajni nalog može pravno biti važeći ako se temelji na poništenom rješenju ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako neko ovlašteno tijelo utvrdi osnovanu sumnju da je počinjen prekršaj, može podnijeti optužni prijedlog. To ne znači da to stvarno i jest prekršaj i da je okrivljena osoba odmah i kriva, a zato i postoji mogućnost prigovora i sudske odluke, pa će sud na kraju donijeti osuđujuću ili oslobađajuću presudu. Ako u konačnici oslobodi okrivljenika, to ne znači da prekršajni nalog nije bio "važeći" (u ovom smislu u kojem postavljaš pitanje).

Uglavnom, postupak je pokrenut i mora proći svoje faze. Odazovi se pozivu, ponesi to rješenje koje imaš i priloži ga tamo kao dokaz svoje obrane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija