Jump to content

naplata tarife prilikom prestanka usluge


Valkyrie

Preporučene objave

Postovani, 

 

prilikom sklapanja ugovora o koristenju usluge kod tel. operatera, praksa je da se u slucaju ugovora tokom mjeseca, naplacuje iznos proporcionalan broju dana koristenja usluge. Da li bi isto trebalo vrijediti i kod prestanka korištenja ili se smije naplatiti iznos za puni mjesec. 

 

Npr. odlaskom sa mreze 10.og u mjesecu, da li operateri imaju pravo naplatiti tarifu za citav mjesec iako je evidentno usluga pruzana samo njegovu trecinu? 

 

unaprijed zahvaljujem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u ugovoru ne pise nista a njihovi opci uvjeti ne moraju biti u skladu sa vazecim zakonima... 

 

ono sto sam pronasao u uvjetima je sljedeće 

 

U  slučaju  prijenosa  broja  u  pokretnoj  elektroničkoj  komunikacijskoj  mreži,  kada  krajnji  korisnik  traži povrat  ili  naknadu  neiskorištenog  novčanog  iznosa  za  javne  komunikacijske  usluge,  krajnji  korisnik  je obvezan  dati  na  uvid  SIM  karticu,  odnosno  Terminalni  uređaj  s  preuzetim  eSIM  profilom, identifikacijski  dokument  i  presliku  zahtjeva  za  prijenos  broja.  Krajnji  korisnik  može  zatražiti  povrat  ili naknadu  neiskorištenog  novčanog  iznosa  za  javne  komunikacijske  usluge  najkasnije  30  dana  od dana  kada  je  broj  prenesen  u  drugu  mrežu. 

 

dakle, oni za neisporucenu uslugu uvjetuju povrat novca pokazivanjem sim kartice te proizvoljnim rokom od 30 dana od dana prelaska (dom je racun obracunat na samom kraju tog roka i tek tada se vidi da nije naplacen proporcionalan broj dana nego puni mjesec. a nije da ne znaju kad se otislo...) . moje pitanje je da li oni na to imaju pravo ili ne. jer sigurno po nekom zakonu kod ukljucenja usluge naplacuju samo stvaran dio dana (jer da tako nesto ne postoji, naplatili bi oni i kod ukljucenjanpuni mjesec bez beda...) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitam zato što dvogodišnji ugovori koji se obično sklapaju kod teleoperatera, sadrže obvezu na plaćanje naknade za prijevremeni raskid ugovora, koja se sastoji u plaćanju cjelokupnog iznosa do kraja trajanja ugovora.

Ako nema dvogodišnjeg ugovora, odnosno ako je ugovor istekao, onda se, koliko ja znam, naplaćuje proporcionalno korištenju do datuma u mjesecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija