Jump to content

ludi susjed


nino niky

Preporučene objave

Ja,zena i troje malodobne djece smo od početka ove godine,podstanari,na Kmanu,u Splitu... Imamo i kućne ljubimce... Stan je na 4 katu,i plaćamo ga 2500kn plus rezije... Radi se o tome da ispod nas,zivi susjed,kojemu smeta svaki,pa i najmanji zvuk koji dijete (djeca) proizvedu...  Djeca su 10,i 11 godina,i malena od divije ipo godine...  Čim smo uselili,prvo jutro,došao nam je na vrata,sa rečenicom,"Sve vas koji imate dječurliju i dzukele,treba pobiti,vi niste za zivjeti"... Nadalje,na svaki zvuk koji dođe iz našeg stana,on zove policiju,koja vece nekoliko veceri zaredom dolazi meni na vrata kao najgorem kriminalcu... Nisam u zivotu imao kaznu za pogresno parkiranje,a kamoli nesto ovako.. Nadalje prije nekoliko danaje preko balkona vikao i prijetio :" Sad se sve brze mrači,..pojest će te mrak"... I tebe i dzukele i djecu... Prijavio sam ga dva puta, za prijetnje,policija je izasla na teren i sve je ostalo samo na upozorenju.. Nakon odlaska policije,bude miran po dva tri tjedna,i onda opet... Zadnjih mjesec dana je postalo neizdrzivo.. Kada djetetu ispadne žlica,igračka,kada se pomjeri stolica,kada se otvori voda,bilo šta..nakon nekog vremena eto policija na vratima... Došli smo do faze,da mi djeca vecinu dana provedu na kauču,u tišini,ili šapčući,jer se boje i njega a i policije na vratima... A ova malena od dvije ipo godine,je jadnica vecinu vremena u kolicima,a kada je pustim da se igra,dijete mora biti boso,i iskljucivo sa plišanim igračkama se igrati,jer ako ista tvrdo padne na pod,ovaj ispod zove policiju.... Inače ovo je zgrada od 4 kata,i 99% stanara su penzioneri koji šute i trpe jer ga se boje... Kada sam mu se suprotstavio na stepenicama,počeo je urlati,kako je on bio u gardi,kako je prošao rat,kako je on ratovao i kako neće da mu sad u NJEGOVOJ DRZAVI ,neka dječurlija i dzukele smetaju poviše glave... Nadalje isto tako nedavno na stepenicama mi je dobacio kako ce mi " potrovati pse,i poubijati djecu"... Te sam prijetnje također iznio na policiji,i bio mu je vratima policajac u civilu,iz krim policije i upozorio ga... Opet ista priča..neko vrijeme mir..onda opet... Ovo vam ne pišem radi sebe,vec radi djece da znam kako se postaviti i sta i ako dalje... Jer smataram da su na ovaj način uskracena mojoj djeci prava na djetinjstvo,igru,razvijanje,odraszanje itd... Da ne pričam o tome da su djeca u konstantnom strahu i da na svaki zvuk zvon ili kucanja na vratima bjeze u sobu... Isto tako smatram da moja djeca imaju pravo u toku dana i hodati i igrati se po kući,i jednostavno biti djeca i imati djetinjstvo... A ovaj ispod nas nam to uskracuje,... Idem linijom manjeg otpora,ne zelim nista na silu,mada sam biopar puta na samom rubu da mu pokazem sta i kako,jer sam fizički puno veci i jači od njega... Ali ima toliko razuma,i toliko roditeljstva u sebi da znam da bih time naudio samo svojoj djeci i svojoj obitelji... Zato Vas molim za stručni savjet,šta da radim u ovom konkretnom slučaju... Jer ne zelim više po cijele dane šutkati i umirivati djecu,ne dati im da hodaju,da se igraju itd...   Molim vas ako imate kakav konkretan savjet... Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš napisati kaznenu prijavu (ako smatraš da su prijetnje ozbiljne) i poslati na državno odvjetništvo, a možeš ga i privatno tužiti.

S obzirom na ovo što si napisao, DO neće voditi postupak, tako da će ti ostati privatna tužba.

Kako god da bude, tebi to neće riješiti situaciju na mjestu stanovanja, jer njega za to nitko neće zatvoriti niti ga iseliti.

Preseljenje vam nije opcija?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovoj zgradi su 4 kata po 4 stana... 99% stanara su penzioneri, 70,80 god i više i svi redom se boje tog debila... Tako da i kad je policija dolazila i pitala par njih za te svađe i prijetnje koje su uzgred rečeno,morali čuti oni blizi,jer ih je vikao na stepenistu,odgovori su bili :" nista ja ne znam.... nemojte mene nista pitat isl"... A kao za vraga ovih dvoje mlađih,koji bi i mogli nesto reci zive u prizemlju... Na drugom katu je zena,koja je na vratima imala pločicu sa imenom i prezimenom... Kreten joj je danima pravio probleme,jer je po njegovim bolesnim kriterijima,njeno ime "previše srpsko".. tako da je zena (cca 70-75god) morala promijeniti pločicu i sad joj je na vratima samo ime i početno slovo prezimena.. A kad sam nju pitao bi li dala izjavu policiji (jer me je jedan policajac pitao imam li kojeg svjedoka osim zene,za bilošta u vezi tog luđaka) ,nije htjela ni čuti... I vidi joj se doslovno strah u očima.... Mislim da bi svi uu zgradi odahnuli da se taj kreten nekud odseli,ali nitko nema hrabrosti da bilo šta kaže... Osim eto,što ja konstantno bijem bitku s njim... Najgore mi je sto po cijeli dan šutkamo djecu,da ne bi potrčali,da im ne bi ispala neka tvrda ugračka,da ne bi nama ispala kašika,vilica itd... Ne daj Bože povući stolicu pa da se to čuje... Mogu slobodno početi tada odbrojavatii 20 min do pola sta i eto mi policija na vratima "zbog buke"... Ja shvacam da je tip bio u ratu..da je na nekim ljekovima.. itd... Ali ovo je stambena zgrada,i tu je neizbjezan suzivot.... A njegovu bolest i debilizam ne bi nitko trebao osjetit na svojim leđima.... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje sam vam postavio radi mogućnosti da zajedno nastupite i tražite njegovo isključenje iz suvlasničke zajednice. Temelj toga je u odredbi čl. 98. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima.

Teoretski, vi bi i sami to mogli tražiti temeljem odredbe čl. 99. citiranog zakona, ali tu je procedura daleko duža i sudovi u praksi iznimno rijetko to dosuđuju.

Od drugih opcija, jedino što mi pada na pamet prijava Centru za socijalnu skrb s napokmenom da se radi o osobi koja moguće ima duševnih smetnji te predstavlja opasnost za sebe i druge.

Ako to sve padne u vodu, jedino što vam prestaje je ili trpljenje ili selidba. Znam da zvuči grubo, ali nažalost tako je. U ovakvim slučajevima zakon nije dobro postavljen odnosno ne štiti osobu pogođenu opisanim ponašanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija