Jump to content

Ovrha u inozemstvu..što sad ??


Anna1414

Preporučene objave

prije 3 sati , Anna1414 je napisao:

Da se probam dogovoriti sa sudom u At ili taj europski ovršni nalog ide automatski.

Po izdavanju europskog platnog naloga, teško da će doći do dogovora. Kada ga preuzmete, naravno imate mogućnost podmiriti dugovanje ili uložiti prigovor. Ukoliko ne poduzmete ništa od ovoga, europski platni nalog postaje automatski izvršiv tj. dostavlja se na naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Anna1414 je napisao:

Ok ako je samo to. Da nije neka kazna zatvora u pitanju ?

Ukoliko se radi o ovrsi na novčanim sredstvima tada se zbog nje ne može završiti u zatvoru tj. nema zamjene duga za zatvorsku kaznu. Svakako sam mišljenja da Vam je najbolje preuzeti poštu i vidjeti o čemu je riječ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvala sam Sud u At i imam dug kojeg mogu podmiriti u ratama. I to je ok. Samo me zanima ako ne budem više odlazila u At, jer se planiram vratiti u Hr, znači nemam ni boravište tamo...za eventualne buduće ovrhe, rješavaju to europskim ovršnim nalogom koliko sam shvatila? Nema oprosta duga ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Anna1414 je napisao:

eventualne buduće ovrhe, rješavaju to europskim ovršnim nalogom koliko sam shvatila? Nema oprosta duga ? 

 

, Anna1414 je napisao:

jer se planiram vratiti u Hr,

Ako imate dugovanja u at, bez primanja ste a namjeravate se vratiti, pokrenite osobni stečaj u vašem Bezirku, time vam se otpisuju dugovi i ne trebate očekivati europski ovršni nalog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija