Jump to content

Radni odnos BEZ bankovnog računa


neuroza

Preporučene objave

Pozdrav, prvo bi molio admina u slučaju ako je tema u pogrešnom djelu foruma neka je premjesti gdje smatra prikladno.

Dakle moje pitanje je sljedeće. Dali je moguće biti legalno zaposlen ali bez korištenja banke i bankovnih usluga.

Znači dali postoji ikakav način, legalan naravno, da se mjesečna plaća dobiva ne koristeći bankovni račun???

Dali ja mogu biti zaposlen a ne imati nikakav dodir sa bankom?

Hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , neuroza je napisao:

da se mjesečna plaća dobiva ne koristeći bankovni račun???

Stvar je u tome da svaki tijek novca (vašeg) poslodavca mora imati trag.

Poslodavac bi trebao novac uplatiti na žiro račun pa da vama isplati plaću u gotovini, smatram da je to jedna mogućnost, možda dobijete još koji odgovor na forumu.

Prednost je da ne plaćate vođenje računa, iako u slučaju neke ovrhe, poslodavac je dužan postupati po ovršnom rješenju i skidati iznos s plaće.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, neuroza je napisao:

Znači dali postoji ikakav način, legalan naravno, da se mjesečna plaća dobiva ne koristeći bankovni račun???

Načini isplate primitaka propisani su Pravilnikom o porezu na dohodak. Konkretno, isplatom u gotovu novcu smatra se svaka direktna isplata gotovine bez uplata na račun osobe kod neke od banaka. Isplate koje poslodavci mogu obaviti na ovakav način tj. u gotovini su iznimke i kao takve su strogo propisane ovim Pravilnikom, dok se svi ostali primici moraju isplaćivati, ili na tekući ili na žiro-račun. Ukratko, plaća se ne može isplaćivati u gotovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam uredno prijavljen zaposlenik, kojem poslodavac uredno uplaćuje sve dažbine, skida sve ovrhe, zabrane, ne znam razlog da se ostatak plaće ne isplaćuje u gotovini. Za plaćanje poreza se ionako prikazuje godišnja plaća na obrascu za porez. Ima umirovljenika koji primaju isplatu u gotovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Wanksta je napisao:

ne znam razlog da se ostatak plaće ne isplaćuje u gotovini. 

Zato što je Pravilnikom o porezu na dohodak izričito zabranjeno.

Prije 10 minuta, Wanksta je napisao:

Ima umirovljenika koji primaju isplatu u gotovini.

Također je ovim istim Pravilnikom, mirovina u skupini isplata koje su iznimka i kao takve se ne moraju isplaćivati na račun odnosno mogu se isplaćivati i u gotovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija