Jump to content
Elisabeth

Odluka o godisnjem

Preporučene objave

Od 27.08.-11.09.2018  bila sam na bolovanju , 11.09. me na radnom mjestu docekalo rjesnje o godisnjem odmoru koji pocima 12.09!

bez pitanja sam ga morala prihvatiti . Sto mi je raditi ?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

zbog bronhitisa  otvoreno je bolovanje , ocekivano trajanje bolovanje je 21 dan, u medjuvremenu mi se pojavila i druga bolest ,a prva je izljecena . medjutim ljecnik opce prakse inzistira na zatvaranju bolovanjiako nije jos proslo ni 21 dan, te me salje na posao , jer kao ne moze mijenjati sifru bolovanja , te me bolesnu salje na posao ... kako je to moguce ?

Podijeli ovu objavu

Poslodavac određuje kada ćete koristiti godišnji i to sukladno planu godišnjih odmora, osim 1 dana koji možete koristiti kada želite sukladno ZOR-u.

Iznimke o dužini ovog zadnjeg su ako je drugačije ugovoreno npr. kolektivnim ugovorima.

Podijeli ovu objavu

dakle ono sto stoji u Zakonu o Rdobila adu da poslodavac mora radnika 15 dana prije godisnjeg obavjestiti o godisnjem , ? 

ja sam dan prije  dobila Odluku ... 

nije se bolest pojavila vec je u pitanju kronica bolest koja se pogorsala , a neke termine za preglede imam i nakon zadnjeg dana godisnjeg sto mi jos vise pogrsava situaciju , privatno ne mógu platiti pregled , a neke pretrage se pre dugo cekaj nalazi krvi ... 

ne kuzim i dalje zasto se bolovanje ne moze nastaviti po drugoj osnovi,,, jadan onaj tko je bolestan ... 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad