Jump to content

Ugovor o najmu s obrtom?


Iverica

Preporučene objave

Poštovani, molim pomoć. Budući najmoprimac predlaže da napravimo ugovor između njega odn. njegovog obrta i mene kao fizičke osobe. Budući da nemam uopće ideju što bi to za mene značilo a želim izaći u susret, lijepo molim vaše saznanje. Prvo, nisam sigurna niti da li bi u tom slučaju druga strana bila on uz navođenje obrta ili samo obrt (i da li je obrt pravni subjekt ili fizički sa dodanim ovlastima. Plaćam li porez jednako kao da je s druge strane fiz. osoba,.. Zapravo sam apsolutno neupućena pa nisam sigurna što sve pitati. Hvala unaprijed na razumijevanju i uvidu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Porez na najam je za Vas isti, njemu je ugovor, pretpostavljam, potreban da bi mogao knjigovodstveno pravdati poslovni trošak i to je to. Jedino što dodatno mogu savjetovati je da Vam dostavi bjanko zadužnicu na određeni iznos (recimo, 5.000,00 kn) radi osiguranja dugovanja za najamninu i režije, ako Vam je pozicija takva da to možete učiniti bez gubitka ugovora. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Porez na najam je za Vas isti, njemu je ugovor, pretpostavljam, potreban da bi mogao knjigovodstveno pravdati poslovni trošak i to je to. Jedino što dodatno mogu savjetovati je da Vam dostavi bjanko zadužnicu na određeni iznos (recimo, 5.000,00 kn) radi osiguranja dugovanja za najamninu i režije, ako Vam je pozicija takva da to možete učiniti bez gubitka ugovora. Sretno!

Hvala na odgovorima Spitfire i Ruby! Znate li možda da li onda sklapam ugovor sa obrtom (pa navodim odgovornu osobu) ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija