Jump to content
RHEADUBROVNIK

Poništenje ugovora o bračnoj podjeli

Preporučene objave

Molim pomoć - zajednički  odvjetnik je pisao Ugovor o  bračnoj  diobi. U  nekoliko  navrata u  razgovoru sa odvjetnikom  sam rekla da svoj  udio u  bračnoj  stečevini  kata  i  potkrovlja kuće koju  sam gradila sa ex-suprugom poklanjam svojoj  djeci (punoljetni). Isto  sam zatražila da uredi  ex-suprug s tim  da sam suglasna da on na njegovoj polovici te bračne stečevine zadrži plodouživanje. Nisam nikada izrazila suglasnost  da dobije plodouživanje na  dio  koji  sam poklonila djeci. Međutim dogodilo se da ex-suprug sada ima plodouživanje cijelog  kata i  potkrovlja te sada nasilnim ponašanjem prijeti  izbaciti  djecu iz istog. Nisam sumnjala da formulacija odvjetnika u  ugovoru nije ispravna te nisam tražila pojašnjenje prije potpisivanja. Kat  i  potkrovlje nisu  etažirani, a odvjetnik  me tada nije upozorio  da plodouživanje ne možemo  dijeliti  na polovice. Molila sam djecu  da mi  vrate poklonjeni  dio kako bi im ga ponovo darovala bez  njegovog  plodouživanja uz  evt  etažiranje, međutim ne žele sami pokrenuti  tako  nešto  jer suživot s  ocem tada ne bi  bio  moguć.

Postoji  li ikakav način da se poništi  ugovor, da tužim... bilo  što. Iako  je cjelokupni  ugovor napravljen pod prisilom ex-supruga, ne bih  mijenjala sve - samo  ovaj  dio  kojim  želim zaštiti  djecu da mogu  živjeti/raspolagati  djelom koji sam im  poklonila.

Hvala na bilo  kojem savjetu.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Hvala lijepa na savjetu. Bila sam kod odvjetnika koji  je pisao  taj  Ugovor o  bracnoj  diobi i on tvrdi  da je bas tako  shvatio moje rijeci, sto  sumnjam jer sam explicite  nekoliko  puta ponovila  sto  mi je bitno u  tom  ugovoru. Nece da prizna gresku. Potrazit  cu  drugog  odvjetnika da ponistim  taj  dio  ugovora, jedino  ne znam kako  dokazati da je bilo prisile u  ugovoru i  da je moja volja  pogresno  formulirana. Da pozovem svjedoke- djecu i  prijatelje ? Ne znam sto  sud prizna u  takvim slucajevima. Ex-suprug  ni  u  ludilu  nece priznati  na sto me sve prisilio u  ugovoru niti  ce priznati  da se namjerno ubacio  na plodouziovanje cijelog  kata s potkrovljem - nije u  njegovom  interesu jer potkrovlje iznajmljuje. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad