Jump to content

OTKAZ UGOVORA O RADU POD BOLOVANJEM


kleavz

Preporučene objave

Pozdrav svima,

trebala bi pomoć. Imam Ugovor o radu koji traje do povratka djelatnice s porodiljnog. Na bolovanju sam zbog kralježnice. Dobila sam poštom dopis od poslodavca da mi prekida ugovor o radu na određeno vrijeme (nemam informaciju dali se djelatnica vratila s porodiljnog iako bi trebala na porodiljnom biti do 23.09., a meni istek ide 16.09).

Dali je to zakonski ok?

Dali mi je poslodavac dužan isplatiti naknadu za GO s obzirom da isti nisam koristila?

 

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , kleavz je napisao:

Pozdrav svima,

trebala bi pomoć. Imam Ugovor o radu koji traje do povratka djelatnice s porodiljnog. Na bolovanju sam zbog kralježnice. Dobila sam poštom dopis od poslodavca da mi prekida ugovor o radu na određeno vrijeme (nemam informaciju dali se djelatnica vratila s porodiljnog iako bi trebala na porodiljnom biti do 23.09., a meni istek ide 16.09).

Dali je to zakonski ok?

Dali mi je poslodavac dužan isplatiti naknadu za GO s obzirom da isti nisam koristila?

 

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima.

Ugovor Vam prestaje s danom prestanka korištenja roditeljskog dopusta osobe koju mijenjate. To može biti dan naznačen na rješenju o priznanju prava na korištenje roditeljkog dopusta ili može biti da je ta djelatnica zatražila prekid roditeljskog dopusta. U svakom slučaju ugovor Vam mora prestati dan prije povratka osobe koju mijenjate.

Imate pravo na isplatu naknade za razmjerni dio god. odmora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija