Jump to content

Ukradeni bicikal


Čovjek2

Preporučene objave

Mozete prijavit policiji uvijek i raspitati se.

Sanse su tesko izracunljive s toliko malo parametara.

Bilo bi dobro imati racun i serijski broj.

Do 2000 kuna tuzbu nece pokretati drzava vec morate sami.

Ukoliko sami pronadete bicikl unutar 30 dana mozete ga i sami uzeti natrag

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policiji se može prijaviti i bez ikakvih podataka, ali što ih više ima, veće su šanse da se bicikl negdje nađe (serijski broj je tu najbitnija stvar).

Što se tiče same tužbe, ona je manje bitna jer se u nju ide tek kad se pronađe počinitelj, a traga se isto u svakom slučaju.

Ako slučajno naletite na njega i uzimate ga nazad, bolje obavijestiti policiju da ne bi kasnije bilo nekih problema...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Nida je napisao:

Do 2000 kuna tuzbu nece pokretati drzava vec morate sami.

Mali ispravak - nakon izmjena i dopuna KZ-a iz 2015., cenzus je snižen na 1.000,00 kn. Ali, dotad je bio kako pišete.

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Ako slučajno naletite na njega i uzimate ga nazad, bolje obavijestiti policiju da ne bi kasnije bilo nekih problema...

Slažem se, jer bolje prevenirati nekakav fizički sukob, pa onda bude "veselja" poslije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Policiji se može prijaviti i bez ikakvih podataka, ali što ih više ima, veće su šanse da se bicikl negdje nađe (serijski broj je tu najbitnija stvar).

Što se tiče same tužbe, ona je manje bitna jer se u nju ide tek kad se pronađe počinitelj, a traga se isto u svakom slučaju.

Ako slučajno naletite na njega i uzimate ga nazad, bolje obavijestiti policiju da ne bi kasnije bilo nekih problema...

To je problem što ja nezz serijski, jedino boju i marku kao i ostali članovi obitelji , a račun je neko spominjao sumjam da igdje postoji pošto je kupljen prije par godina

Isto tako pretpostavljam da se radi o organiziranom kriminalu. Pošto je u 1 danu nestalo više bicikla. Pošto je sestra rekla da su svi bickli bili razbacani tamo, a kad je ona ostavljala svoj nisu bili. Dalje je mama rekla da je vidjela kotač od nekog bicikla koji je ostao tamo savijen, a i susjedovom prijatalju su ukrali ispred Avenue malla, onaj trkači bicikal od 22 tisuce kn,a čovjek otišao samo u 1 dućan i avenue i kad se vratio nestano je a uredno ga zavezao i sve.

Tako da ja pretpostavljam da je riječ o istom počinitelju,al nmg ništa pošto ja ništa nisam vidio ,znam da je sestrin bicikal bio vrijednosti 2000 -2500 max 3000 kn više od toga nije bio.

 

Neznam jel pametno tražit na internet oglasima i ako se naleti na njega dogovirit sve kao kupovinu, ali prije toga obavijestiti policiju o svemu i da oni budu tamo kod kupopradaje i onda uhvate ovog prodavača?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, Čovjek2 je napisao:

Tako da ja pretpostavljam da je riječ o istom počinitelju,al nmg ništa pošto ja ništa nisam vidio ,znam da je sestrin bicikal bio vrijednosti 2000 -2500 max 3000 kn više od toga nije bio.

Ali morate znati da se leda trenutna vrijednost bicikla, ne nabavna. Već kad ste izašli iz dućana, vrijednost mu je pala.

Prije 25 minuta, Čovjek2 je napisao:

Neznam jel pametno tražit na internet oglasima i ako se naleti na njega dogovirit sve kao kupovinu, ali prije toga obavijestiti policiju o svemu i da oni budu tamo kod kupopradaje i onda uhvate ovog prodavača?

Ako vidite isti bicikl, odmah prijavite policiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

 

, G-man je napisao:

 

Ako vidite isti bicikl, odmah prijavite policiji.

Ovako pošto sam na Njuškalu našo oglal s istim biciklom boja sve isto. Taj oglas je u 4 mj objavljen.

Moje glupo pitanje glasi jel moguće reaktivacija starog oglasa bez promjene datuma.

U smislu recimo ja prodajem npr maskicu za mob koja mi ne treba i objavim oglas 10.8.2018. Oglas istekne i dal ja opet maskicu  mogu prodavat,al da oglas piše da je stavljen 10.8.2018? Ili će meni automatski obnovit oglas i pisat datum objave nezz 24.9.2018 sad bubam bzvz.Pošto se baš ne razumijem u to

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija