Jump to content
  1. G-man

G-man

• Similar Content

• objavio MalaMia2510
      Pozdrav ljudi,
      zanima me info. Uglavnom kuca je legalizirana, jos nije etazirano.
      Kuca ima 2 vlasnika. Ja sam u prizemlju i prvom katu.
      Na konto moga oca, ogluhom su osobe iznad dobili prolaz na vrt, kroz stan.
      Odlucila sam prebaciti taj prolaz na bok kuće, osigurat si mir.
      Nadalje, usla sam u radove krovista ispod terase. Sve je isto, nista se ne mijenja van gabarita kako je zacrtano. Ono sto me zanima, posto je jaca konstrukcija, makli su staru metalnu i ide drvena i izloacija.
      Moraju zidati parapet. Ono sto me zanima.
      Ja bih tu terasu zatvorila, kao stambeni prostor. Ne bih da imam problema s istim gore iznad. Zanima me da li je za to potrebna građevinska ili sto? Znaci radi se o 13m2? Ili na koji nacin se zastit. 
      Hvala puno
    • objavio Zelic3
      pozdrav, 
      zivim u obiteljskoj kuci od cca 750m2, od toga 500njak m2 je je legalno, ostalo nije. U kuci zivim ja, vlasnik 6/8, dok je brat suvlasnik 2/8, zivi van RH. 2015 sam podnio zahtjev za legalizacijom, platio kaznu za zadrzavanje nezakonito izgradenog objekta i dobio Rjesenje o izvedenom stanju.  Jos uvijek nisam platio komunalije za neizgradeni dio jer mi do danasnjeg dana nisu dosle uplatnice. Kako sam se dogovorio s bratom za isplatu njegovog dijela, mene zanima dali ja mogu dignuti kredit na kucu uz njegovu suglasnost (da ga isplatim) s obzirom da sam dobio rjesenje o izvedenom stanju? 
      hvala
    • objavio Ruby_Danderfluff
      Moja mala famiglia je trenutno u procesu rješavanja stambenog pitanja. Adekvatnu nekretninu smo pronašli, u ZK je vlasnik upisan 1/1, ali mi je rekao da je "sve legalizirao: kuću, garažu, pomoćne prostorije", ali još uvijek "nije upisao". Letimičnim pregledom dokumentacije kod njega vidim da mu je Katastar izdao rješenje o izvedenom stanju. 
      Pošto ne znam ništa o tome, moje je pitanje - što dalje? Da li se on kao prodavatelj ili mi kao kupci moramo pobrinuti da se to upiše u katastarski operat ili oni to čine po službenoj dužnosti? (na Geoportalu također vidim da snimka kuće, garaže i pomoćnih prostorija postoji) Je li pametnije da on to napravi prije kupoprodaje ili da to mi radimo nakon što kupimo kuću?
      I što je s energetskim certifikatom - trebamo ga, ne trebamo ga?
  • Online korisnici