Jump to content

Prekoračenje brzine - mladi vozač


Inmate21

Preporučene objave

Lijep pozdrav!
Evo, dobih danas čestitku... :)
Na dijelu gdje je ograničenje 100 km/h izmjerena mi je brzina kretanja vozila od 157 km/h, koja umanjena za sigurnosnu razliku iznosi 141,3 km/h, čime je dopuštena brzina prekoračena za 41,3 km/h (riječ je o autocesti, naravno).

Predviđena je kazna od 1000 kn i traže se podaci vozača (mladi vozač sam, 22 god.)
Zanima me slijedeće, da li da pošaljem svoje ime (mogućnost gubitka vozačke dozvole?) ili da tražim "žrtvu" ? :D
I isplati li se žaliti kad dođe kazna za prekršaj ili jednostavno odmah platim pola i gotovo?
 

uređeno: od Inmate21
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prva opcija je odmah platiti pola kazne.

Druga opcija je poslati svoje podatke, pa se žaliti kad dođe prekršajni nalog, ali s obzirom da si mladi vozač s visokim prekoračenjem, ne znam koliko bi ti sud izašao u susret...

Treća opcija je poslati podatke druge stvarne osobe, pa onda njoj dolazi isti upit i ima ove ranije navedene mogućnosti.

Četvrta opcija je poslati podatke izmišljene osobe ili ignorirati i ne poslati ništa, pa ti dolazi prekršajni nalog (2000 kuna) na koji se možeš žaliti.

 

Za to nema oduzimanja vozačke dozvole, tako da mislim da je najbolje je platiti pola jer onda ne ulaziš u prekršajnu evidenciju i ako ćeš ubuduće imati nešto takvo, možeš navesti da si nekažnjavan.

Ti si vlasnik vozila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija