Jump to content
Amater4

Plaćanje 2/3 kazne

Preporučene objave

Pozdrav!

Ispričavam se unaprijed ako je tema ili upit već postojan. Naime, dobio sam kaznu od 2000 Kuna i 3 mjeseca oduzimanje vozačke dozvola. Nakon žalbe i pozivom na sud došlo mi je riješenje da se ukida mjera oduzimanja vozačke dozvole, ali ostaje da moram platiti 2000 Kuna. Od sudca sam dobio pravo na obročno plaćanje kazne, odnosno u tri rate svaka po 666,67 kuna. E sad, zanima me dio di piše "Okrivljenik se upozorava da ako u roku za obročnu otplatu koji mu je određen za plaćanje novčane kazne uplati dvije trećine (1333,33 kuna) izrečene novčane kazne (444,44 kune mjesečno po svakom obroku) smatrat će se da je novčana kazna u cijelini uplaćena (članak 152. stavak 3. Prekršajnog zakona).", znači ako platim iznos od 1333,33 kuna (plus sudski troškovi od 150 kuna) onda je kazna podmirena, odnosno ne moram plaćati ostatak kazne? I umjesto 666.67 kuna mjesečno ja uplaćujem 444,44 kuna? Hvala na odgovoru!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pozdrav, 

Nakon uvaženja prigovora od strane suda, kazna koju sam dobio prosle godine smanjena je sa 5000 kuna, 500 kuna sudskih troskova i 6 mjeseci bez vozacke, na 2500 kuna kazne, 2 mjeseca bez vozacke i bez placanja sudskih troskova. U rjesenju je navedeno da je rok za placanje kazne 30 dana, te ako u navedenom roku uplatim 2/3 kazne da se smatra u potpunosti podmirenim. Ono sto me zanima jest da li se navedenim rokom smatra 30 ili 8 dana, s obzirom da nigdje nije konkretno navedeno. Unaprijed hvala na odgovoru !

Podijeli ovu objavu

Poštovani, imam pitanje u vezi plaćanja 2/3 iznosa izrečene kazne.

Naime, prošle godine zaustavljen sam od strane prometne policije zbog prekoračenja brzine van naseljenog mjesta i izrečena mi je kazna od 3000kn i zaštitna mjera upravljanja motornim vozilom B kategorije na mjesec dana. Prometni policajac me uputio da ako platim kaznu u roku 8 dana da plaćam 2/3 iznosa kazne ali i da prihvaćam izrečeni obavezni prekršajni nalog, znači da će mi biti oduzeta vozačka na mjesec dana. Savjetovano mi je da ne platim kaznu nego da u roku od 8 dana podnesem molbu za smanjenje kazne i ukidanje mjere zabrane upravljanaj vozilom što sam i u zakonskom roku učinio.

Jučer mi je nakon godine dana uručeno sudsko rješenje u kojem se moja molba u potpunosti odbija jer nisam priložio dokaze za navode iz molbe/prigovora i da se potvrđuje pobijani obavezni prekršajni nalog. U "plavoj" kuverti sam i dobio dvije uplatnice, jednu već ispisano u iznosu od 300kn i drugu sa ispisanim brojem prekršajnog naloga ali bez upisanog iznosa.

U presudi se nigdje ne navodi do kad i koji iznos kazne moram platiti, niti kad će mi biti oduzeta vozačka. Za vozačku sam informiran da će mi policija poslati obavjest od kad mi počinje teći mjera zabrane. Sudske troškove od 300kn koje sam dobio piše da moram platiti u roku 8 dana al neznam jel mi i dalje vrijedi da ako sad platim u roku 8 dana da plaćam samo 2/3 izrečene kazne jer se nikakav rok niti iznos u presudi ne spominje.

Hvala na odgovoru!

Podijeli ovu objavu

Više od roka u kojem moram platiti me zanima jel i dalje mogu platiti samo 2/3 kazne? Ili sad moram platiti puni iznos, znači svih 3000kn (plus ovih 300kn za troškove)

Podijeli ovu objavu

Pozdrav,

Žalio sam se na prekršajni nalog (3mj oduzimanja vozačke i 3.000kn kazne) te sam dobio rješenje sa suda da se prihvaća prigovor te se ukida zabrana mjere upravljanja autom (žalio sam se samo na zabranu mjere upravljanja, na novčanu kaznu se nisam žalio).

Zanima me da li po ovom rješenju plaćam 2/3 kazne (tj umjesto 3.000kn plaćam 2.000kn) + sudski troškovi?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Podijeli ovu objavu

Ispisana mi je uplatnica na 250kn (150kn za žalbeni postupak i 100kn pretpostavljam za prekršajni postupak). Pošto se nisam žalio na visinu kazne, pretpostavljam da je ostala ista - 3.000,00kn

Ali dakle, mogu platiti 2/3 kazne ako se plati u roku 8 dana? (jer na presudi samo pise 150kn paušalni trošak da se plati u roku 30 dana od primitka presude

Podijeli ovu objavu

prije 11 sati , drot13 je napisao:

U presudi mora pisati i o novčanoj kazni. Sigurno ne piše ništa?

Ne, dakle samo navode da se ukida zabrana vožnje, a po tome pretpostavljam onda ako se nisam žalio na novčanu kaznu da ona ostaje ista.. samo bih platio 2/3 :)

Podijeli ovu objavu

Podnošenjem prigovora taj prekršajni nalog prestaje vrijediti i u presudi suda moraju biti određene sve sankcije i troškovi (kao što se referira na troškove prekršajnog naloga, tako bi trebalo i na novčanu kaznu).

Možeš li staviti fotku cijele presude (bez osobnih i identifikacijskih podataka)?

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , drot13 je napisao:

Podnošenjem prigovora taj prekršajni nalog prestaje vrijediti i u presudi suda moraju biti određene sve sankcije i troškovi (kao što se referira na troškove prekršajnog naloga, tako bi trebalo i na novčanu kaznu).

Možeš li staviti fotku cijele presude (bez osobnih i identifikacijskih podataka)?

Izrezak.JPG

Izrezak2.JPG

Podijeli ovu objavu

Je, sve je ok, a smiješno mi je da baš nikada nisam vidio presudu u kojoj se pobija samo dio prekršajnog naloga (a vidio sam ih more), jer se svi žale na kaznu i mjeru...:zubo:

I da, novčana kazna ostaje ista, ali za rok u kojem možeš platiti 2/3 ćeš morati nazvati odjel za izvršenje prekršajnih sankcija suda koji je donio presudu. Imali smo već ranije pitanja što s rokom kada nije napisan u presudi, kao i razna mišljenja (moje je da je i duži od onih prvih 8 dana, ali ne bih ti htio krivo reći), ali nam korisnici nisu javili povratne informacije nakon kontaktiranja suda...

Podijeli ovu objavu

Prije 1 minutu, drot13 je napisao:

Je, sve je ok, a smiješno mi je da baš nikada nisam vidio presudu u kojoj se pobija samo dio prekršajnog naloga (a vidio sam ih more), jer se svi žale na kaznu i mjeru...:zubo:

I da, novčana kazna ostaje ista, ali za rok u kojem možeš platiti 2/3 ćeš morati nazvati odjel za izvršenje prekršajnih sankcija suda koji je donio presudu. Imali smo već ranije pitanja što s rokom kada nije napisan u presudi, kao i razna mišljenja (moje je da je i duži od onih prvih 8 dana, ali ne bih ti htio krivo reći), ali nam korisnici nisu javili povratne informacije nakon kontaktiranja suda...

Ok hvala puno na odgovoru. Platiti ćemo odmah, pa će valjda uvažiti te 2/3

Još jednom hvala!

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad