Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

predrag.papec

Pravo na povrat poreza

Preporučene objave

Poštovani,

molio bih Vas pavni savjet

Zakasnio sam sa prijavom djeteta kao poreznu olakšicu, naknadnu prijavu minisu uvažili jer je istakao rok za podnošenje prijave za poreznu olakšicu.

Dijete bi mi bilo kao drugo dijete na olakšici i ostvario bi po njemu poveći iznos, ali sa natezanjem sa poreznom upravom, nakon dužeg vremena objasnili su mi da se mogu oprostiti sa tim novcima i da ne postoji nikakav pravni postupak kojim bih zatražio isplatu tih novaca.

Poštovani molio bih vas ako postoji ikakav pravni lijek da me usmjerite jaer kako sam napisao iznos je povelik i ne želim dopustiti da ostanem bez tih novaca.

Hvala Vam unaprijed

LP, 

Predrag Papec

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pitam jer podnošenje prijave izvan roka nije dopušteno, ali je dozvoljen ispravak postojeće prijave ako uočite da prijava koju ste podnijeli ili koja je podnesena za Vas nije točna ili da je nepotpuna, a da to može biti razlog za manje ili više plaćenog poreza.

Podijeli ovu objavu

Logično je da ako nije potrebno posebno podnositi prijavu jer se automatski obrađuje sve i za svakog da je onda ta ista prijava nepotpuna tj.  da je netočna iz razloga jer nije dijete uključeno u prijavu, znam da nemogu znati ali ako dijete prijavljujem redovito 11 godina .... 

Znaći nema nikakve mogučnosti da se dođe do tih novaca?

ali ne daj Bože da oni pogriješe, uvijek si i sve naplate ....

Podijeli ovu objavu

Da ne otvaram drugu temu, ovo mi se čini kao slično. Imam pitanje vezano za povrat poreza iduće godine( tj. za 2019.). Naime ja radim na pola radnog vremena od 6. mjeseca ove godine, a prvih 6. mjeseci u godini bila sam nezaposlena. Moja plaća je niža od poreznog odbitka tako da na nju nije niti plaćen porez i prirez. Međutim muž mi radi cijelu godinu i njegov poslodavac uredno uplaćuje porez, a ja mu nisam prijavljena kao porezna olakšica tj. uzdržavani član obitelji. Moje pitanje je da li, i na koji način mi možemo naknadno iduće godine podnjeti prijavu kako bi suprug dobio povrat poreza za mene?

Podijeli ovu objavu

prije 15 sati , Barbara1984 je napisao:

Da ne otvaram drugu temu, ovo mi se čini kao slično. Imam pitanje vezano za povrat poreza iduće godine( tj. za 2019.). Naime ja radim na pola radnog vremena od 6. mjeseca ove godine, a prvih 6. mjeseci u godini bila sam nezaposlena. Moja plaća je niža od poreznog odbitka tako da na nju nije niti plaćen porez i prirez. Međutim muž mi radi cijelu godinu i njegov poslodavac uredno uplaćuje porez, a ja mu nisam prijavljena kao porezna olakšica tj. uzdržavani član obitelji. Moje pitanje je da li, i na koji način mi možemo naknadno iduće godine podnjeti prijavu kako bi suprug dobio povrat poreza za mene?

Ako u 2019. godini ostvarite manje od 15 000 kn bruto, možete biti porezna olakšica suprugu, inače ne. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show