Jump to content

Izvlaštenje zbog gradnje uličnog kolnog prilaza.


Corrado

Preporučene objave

Poštovani, 

grad me želi izvlastiti iz dijela moje čestice koja se nalazi  u građevinskoj zoni, a sve radi gradnje ulice. Za gradnju ulice grad je ishodovao lokacijsku dozvolu. Prema procjeni napravljenoj za grad moje zemljište vrijedi 1000kn/m2 (građevinski dio) i 600kn/m2 (dio gdje je predviđena prometnica). Grad će izvlaštenjem mene namiriti sa 600kn/m2 i nudi mi kupnju nihovog dijela za 1000kn/m2.

Moja parcela je velicine 360m2, potrebno za gradnju je 500m2.  

Ono što  me intresira, budući da su sve te procjene su vrlo podložne manipulaciji, da li se kod izvlaštenja radi procjena tako da se uzima u obzir da ce tu ici cesta ili se procjena radi po parametrima prije lokacijske dozvole za cestu.  Naime, lokacijska dozvola bi se mogla naknadno mijenjati, cesta možda nikada izgraditi itd, a mene će grad izvlastiti za skoro pola moje parcele. Na koncu , grad naručioca lokacijske dozvole mogao je urediti da cesta ide upravo preko terena u vlasništvu grada, a ne moju štetu.  

 

Da li netko može odgovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Procjena se radi -po trenutnom stanju- znači - Čisto zemljište - ne - po sistemu -koliko bi bilo- kad bi ,,bilo.

Koliko sam vas shvatio, vi i onako nemate dovoljno za gradnju -360. -a ,potrebno je - 500.m.2.

Zakon o -Izvlaštenju je takav - da se vi i ne morate sa time složiti -ali ne smijete sprečavati gradnju.

Vi, imate pravo, pošto vas isplate na - tužbu, i tražiti putem suda razliku, za koju smatrate da ste - zakinuti.

Ali, ako se uspijete dogovoriti -1 - za 1 kvadrat -uz uvjet da imate pravo dokupa od grada, da si formirate

građ -parcelu - to smatrajte - dobitkom,, jer po ovim pokazateljima - vi nemate pravi gradnje na - 360.m.2.

ako sam vas dobro shvatio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Postovani Frenki 

, frenki zg je napisao:

Procjena se radi -po trenutnom stanju- znači - Čisto zemljište - ne - po sistemu -koliko bi bilo- kad bi ,,bilo.

Koliko sam vas shvatio, vi i onako nemate dovoljno za gradnju -360. -a ,potrebno je - 500.m.2.

Zakon o -Izvlaštenju je takav - da se vi i ne morate sa time složiti -ali ne smijete sprečavati gradnju.

Vi, imate pravo, pošto vas isplate na - tužbu, i tražiti putem suda razliku, za koju smatrate da ste - zakinuti.

Ali, ako se uspijete dogovoriti -1 - za 1 kvadrat -uz uvjet da imate pravo dokupa od grada, da si formirate

građ -parcelu - to smatrajte - dobitkom,, jer po ovim pokazateljima - vi nemate pravi gradnje na - 360.m.2.

ako sam vas dobro shvatio.

Poštovani Frenki, hvala za odgovor. Dobro ste me shvatili ja nemam dovoljno za gradnju, ali je situacija na tom dijelu takva da su parcele uglavnom manje površine, u suvlasništvu 10-ak osoba i uz to nepravilnog su oblika, tako da će  tu biti jako puno natezanja da bi ta stambena zona postala podobna za građenje, jer kako stvari stoje nitko neče biti u stanju graditi. Ja se bojim da me grad želi istisnuti, kako bi lakše pogodovao svojim "igračima". 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

vezani na početni post:

Da stvar bude interesantnija prilikom procjene moje čestice koja je procjenjena prvotno na 850kn/m2 grad kao korisnik izvlaštenja podnosi prigovor i dostavlja kupo-prodajne ugovore gdje je grad prodavao 3 terena po cijeni od cca 600kn. Svi tereni su najmanje 1000 metara udaljeni od terena koji je bio predmet procjene i to su u naravi gradilište, dvorište i maslinik nepravilnog oblika.

Grad svoj teren koji graniči sa mojim za kojeg me se izvlašćuje procjenjuje na 1000+ Kn. Da li ja imam pravo tražiti od grada da korigira cijenu jer ako je grad korigirao vrijednost mojeg terena prilažući kupo-prodajne ugovore, kako se ista metoda ne primjenjuje na teren u vlasništvu grada koji je tik uz moji teren? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija