Jump to content

Naknada stete nakon ozljede na radu


Balu

Preporučene objave

Trazim specijaliziranog odvjetnika radi savjetovanja oko naknade stete od ozljede na radu koju sam pretrpio. Ozljeda je priznata. Polica koju je poslodavac ugovorio kolko mi je receno je ugovorena samo za najteze oblike nesreca i vjerojatno ne pokriva ozljedu pa vas molim za savjet... Slucaj je specifican zbog specificnosti posla pa bi molio zainterasirane da mi se jave u P.M. radi detalja...hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na smjernicama jos jednom...

Probat cu najkrace opisat trenutnu problematiku...

Ozljeda na radu se dogodila tijekom intervencije na osiguranju koncerta , pri kojoj sam potpuno opravdano primijenio ovlasti ( primjene tjelesne snage ) kao interventni zastitar , prilikom koje sam pretrpio rupturu distalne tetive bicepsa, prosao operativni zahvat sidrenja tetive , oporavak je jos uvijek do jedne mjere u tijeku jer mi ruka nije u stanju kakvom je bila prije... e sad specificnost cijele price je sto sam sportas, boksac , trener, diplomirani kineziolog , kojem je ta ruka sve u zivotu, a i sam posao interventnog zastitara je u velikoj mjeri usmjeren i na fizicke predispozicije i ta ruka mi je potrebna u ekstremnim stvarima a nije dobro... za nekakv normalni zivot pranje zubi i mijenjanje brzina u autu je dobro al to nije dovoljno ...  problematika ide dalje u smjeru da je zakonski utemeljen broj zastitara na javnim skupovima i koncertima koji nije postovan od strane moje firme jer smo radili samo dvojica na koncertu od preko 300 ljudi sto je uvelike utjecalo na nacin na koji smo mi morali odradjivati posao cuvanja mira na koncertu, i sto je uvelike povecalo sansu za remecenjem reda i nasim opetovanim sukobima s posjetiteljima... a to je uvelike krivica dogovorenog broja ljudi i postavljanja posla u pocetku... nadalje kad sam trazio usmeno infromacije o mogucoj odsteti kod poslodavca , odgovor je bio da firma kao takva ima policu osiguranja koja je ugovorena na velike odstetne zahtjeve (smrt , gubitak udova i sl ) i da nemam pravo na odstetu...tu sam shvatio da je jedina opcija sudski tuzit poslodavca za naknadu sto nisam do jedne mjere imao u vidu od straha za kasnijim stigmatiziranjem ili otkazom... al posto se dogodilo u medjuvremenu da vise nisam njihov zaposlenik definitivno sam spreman uc u to ukoliko netko ko moze bolje procijenit ovo sve kaze da ima temelja za tuzbu... ozljeda mi je priznata i dobivao sam puni iznos place cijelo vrijeme bolovanja... za sve druge detalje cu rado ustupit informacije...

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na informaciji , Ruby_Danderfluff ... specificnost je u tome sto lijecenje jos nije zavrseno jer nakon tri kruga terapija meni ruka nije zdravstveno na razini na kojoj je bila prije i bojim se da cu neke tegobe osjecat kronicno u treningu i naporima koji su moja svakodnevica...  unatoc tome sam se vratio na posao jer mi je znatna razlika u visini primanja kad radim i kad sam doma unatoc priznatoj ozljedi na radu i 100% ( prekovremeni , dodaci visina cijene sata za odredjene poslove i ostalo )... u svakom slucaju iz gore navedenog sam shvatio da je procijena medicinskog vjestaka primarna stvar u cijeloj prici da bi se otvorili nekakvi okviri trazenih iznosa....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija