Jump to content

Rastava braka i podjela imovine


Đuka Mihalic

Preporučene objave

, Đuka Mihalic je napisao:

...dal imam pravo traziti svoj dio ili ne?? Rekla sam muzu da mozemo se i dogovoriti oko cifre koju da mi isplati  odbija..imam pravo preko suda traziti svoj dio??? 

To bi Vam i bilo najbolje i najpametnije rješenje da se dogovorite, naravno, ako je dogovor moguć, jer su postupci utvrđivanja i podjele bračne stečevine dosta dugotrajni, naravno, i skupi (vještačenje, procjena, dokazivanje)...

No, ako se ne možete dogovoriti, morat ćete pokrenuti postupak radi utvrđivanja i podjele bračne stečevine i sudskim putem dokazivati što smatrate bračnom stečevinom (stečevinom stečenom za vrijeme trajanja bračne zajednice), naravno, i ishoditi podijelu iste....

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Postupak radi bračne stečevine je poseban postupak i može se pokrenuti neovisno o brakorazvodu.

Da, a može se pokrenuti prije razvoda braka, poslije ili za vrijeme samog trajanja razvoda braka, također nema zastare za pokretanje istog...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija