Jump to content
Đuka Mihalic

Rastava braka i podjela imovine

Preporučene objave

Dan...pokrenut je razvod braka...potpisani sporazumni zbog 3 malodobne djece.sad dobili poziv za sud.u braku smo 15 g...dal imam pravo traziti svoj dio ili ne?? Rekla sam muzu da mozemo se i dogovoriti oko cifre koju da mi isplati  odbija..imam pravo preko suda traziti svoj dio??? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
objavljeno (uređeno)
, Đuka Mihalic je napisao:

...dal imam pravo traziti svoj dio ili ne?? Rekla sam muzu da mozemo se i dogovoriti oko cifre koju da mi isplati  odbija..imam pravo preko suda traziti svoj dio??? 

To bi Vam i bilo najbolje i najpametnije rješenje da se dogovorite, naravno, ako je dogovor moguć, jer su postupci utvrđivanja i podjele bračne stečevine dosta dugotrajni, naravno, i skupi (vještačenje, procjena, dokazivanje)...

No, ako se ne možete dogovoriti, morat ćete pokrenuti postupak radi utvrđivanja i podjele bračne stečevine i sudskim putem dokazivati što smatrate bračnom stečevinom (stečevinom stečenom za vrijeme trajanja bračne zajednice), naravno, i ishoditi podijelu iste....

Uređeno od Željac047

Podijeli ovu objavu

Prije 5 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Postupak radi bračne stečevine je poseban postupak i može se pokrenuti neovisno o brakorazvodu.

Da, a može se pokrenuti prije razvoda braka, poslije ili za vrijeme samog trajanja razvoda braka, također nema zastare za pokretanje istog...

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad